Naturalne sposoby walki z nadciśnieniem

Bartek M. Wrzesień 6, 2018 Możliwość komentowania Naturalne sposoby walki z nadciśnieniem została wyłączona
Naturalne sposoby walki z nadciśnieniem






Nadciśnienie może być przypadłością epizodyczną, związaną z przemęczeniem, ale bywa, że przewlekłą przypadłością, w przypadku której można przyjmować forskolinę. Czasem wystarczy porządny sen i regeneracja, by wszystko wróciło do normy. Bywa jednak, że nadciśnienie jest wynikiem różnych schorzeń, takich jak miażdżyca, czy choroby nerek.

Olej lniany na nadciśnienie

Spożywanie oleju lnianego może pomóc zwalczyć nadciśnienie tętnicze i pozbyć się złogów cholesterolowych. Takie działanie zawdzięczamy obecności w oleju lnianym kwasów omega-3. Warto uzupełniać swoją dietę o produkty zawierające w swoim składzie dużą ilość nienasyconych kwasów tłuszczowych, które doskonale wpływają na homeostazę organizmu.

Unikanie soli kuchennej

Eliminowanie ze swojej diety składników, które powodują zatrzymywanie wody w organizmie jest niezbędne, aby nie doszło do podwyższenia ciśnienia krwi. Długotrwała dieta bogata w sól powoduje problemy z nadciśnieniem. Dlatego oprócz sięgnięcia po medykamenty, trzeba zmodyfikować swoją dietę. Warto uzupełnić ją również o picie soków z granatu bądź żurawiny, które poprawiają pracę nerek.

Obniżanie ciśnienia tętniczego spowodowanego stresem

Oczywiście nie zawsze nadciśnienie tętnicze związane jest z miażdżycą czy chorobami narządowymi, czasem jego wynikiem jest stresujący tryb życia. W takim przypadku na nadciśnienie pomogą ziołowe preparaty, np. wyciąg z kozłka lekarskiego, nasiona kozieradki czy też preparaty z wiesiołka. Bardzo dobry jest również czosnek, czy to w formie preparatów do zaparzenia czy też po prostu dodawany do potraw. Takie działanie może obniżyć poziom stresu i pozwolić powrócić do stanu równowagi i obniżyć ciśnienie tętnicze krwi.

Właściwości forskoliny zawartej w pokrzywie indyjskiej – badania naukowe

Badania nad korzystnym działaniem forskoliny trwają już od lat 80-tych. Wtedy to niemieccy naukowcy przeprowadzili badanie z udziałem 7 pacjentów, którym podawana była dawka 3 mikrogramów na minutę. Stwierdzono obniżenie ciśnienia rozkurczowego, bez użycia tlenu. W innym badaniu, gdzie podawano 4 mikrogramy forskoliny na kg masy ciała na minutę stwierdzono poprawę kurczliwości lewej komory serca o niemal 20%, co potwierdziło skuteczność pokrzywy indyjskiej. Forskolina podawana była również w badaniach nad starszymi pacjentami, które przeprowadzili naukowcy indyjscy. Tu grupę stanowiło aż 50 osób. Została ona podzielona na dwie mniejsze. Pierwsza z nich przyjmowała korzeń pokrzywy indyskiej. Forskolina w przypadku drugiej grupy podawana była w tabletkach. W obydwu stwierdzono obniżenie ciśnienia tętniczego krwi. Niemniej jednak w przypadku pierwszej grupy wyniki były lepsze, co pokazuje, że przyjmowanie ekstraktu suplementu diety forskoliny może mieć jeszcze lepsze efekty niż zażywanie tabletek.

Działanie suplementu diety forskoliny na ciśnienie wewnątrzgałkowe

Wysokie ciśnienie tętnicze bardzo szybko odbija się na wzroście ciśnienia wewnątrzgałkowego. Taki stan jest bardzo niebezpieczny, gdyż prowadzi do rozwoju jaskry. Podawanie zawiesiny 1% forskoliny do oka chorego wykazało w badaniach zmniejszenie ciśnienia wewnątrzgałkowego o 25%. To pokazuje jakie dobroczynne właściwości może mieć pokrzywa indyjska. Forskolina z niej otrzymywana pełni funkcję aktywatora cyklazy adenylowej, która jest enzymem stymulującym adenozyno-monofosforan, będący przekaźnikiem sygnałów wewnątrzkomórkowych. To zaburzenie tego przekaźnika również odpowiada za nadciśnienie tętnicze. Forskolina przyczynia się do poprawy wydolności mięśnia sercowego, bez konieczności zwiększenia zużycia przez niego tlenu.

Suplement diety forskolina ma bardzo dobry wpływ na obniżenie ciśnienia tętniczego. Poza tym wykazuje również inne właściwości prozdrowotne. Usprawnia proces krążenia krwi, a także odpowiednie ukrwienie narządów wewnętrznych. Wykazuje również korzystne działanie dla układu oddechowego i może przynieść pewną ulgę osobom cierpiącym na astmę czy alergię. Nie na darmo od wieków z właściwości pokrzywy indyjskiej korzysta indyjska medycyna naturalna.

Comments are closed.

Inline
Inline