Naturalny legalny doping

Aneta Rachwał - Adamczyk Sierpień 22, 2016 1
Naturalny legalny doping

Najczęściej doping kojarzy nam się z zabronionymi środkami farmakologicznymi, dzięki którym możemy zwiększyć swoje wyniki sportowe. Jednakże istnieje również legalny i bardzo efektywny doping, z którego bez żadnych obaw możesz skorzystać. Doping ten nie tylko jest zgodny z prawem, ale także nie ma dla Ciebie żadnych skutków ubocznych.

Jak legalnie poprawić wydolność organizmu?

W naturze jest wiele substancji, które mogę w całkowicie naturalny sposób podnieść naszą wydolność fizyczną. Wzmocnią funkcjonowanie całego organizmu i sprawią, że bez problemów większych swoje dotychczasowe sportowe sukcesy.

Jedną z takich substancji jest znany nam wszystkim burak. Jeśli spożywamy go regularnie poprawia naszą wytrzymałość i sprawia, że dłużej możemy trenować. Na wydolność organizmu znakomicie wpływają również egzotyczne gatunki ziół. Z kolei, jeśli przed tobą zawody czy wyścig przyda się kawa, która jest bogata w kofeinę i daje krótkotrwałego „kopa”.

Sok z buraka niweluje zmęczenie

W soku z buraka znajdują się azotany, związki, które to sprawiają, że nasze naczynia krwionośne się rozszerzają. Wzrasta, więc ukrwienie serca, a ilość tlenu potrzebnego do treningu zwiększa się, a tym samym możemy znacznie wydłużyć czas, w którym trenujemy i ćwiczymy. Oczywiście przekłada się to na lepsze wyniki w sporcie. Dodatkowo warto powiedzieć, że buraki i sok z nich jest po prostu zdrowy, ponieważ zawierają szereg różnorodnych witamin. Znajduje się w nich:

  • kwas foliowy,
  • witaminy z grupy B,
  • żelazo
  • potas

Buraki pomagają nam zachować równowagę kwasowo–zasadową w organizmie i zawierają substancje dobroczynne, dzięki czemu szybko przyswajane są przez organizm.

Bazylia i cytryniec chiński dodają energii

Dla osób, które uprawiają sporty wytrzymałościowe z całą pewnością przyda się, jako doping bazylia i cytryniec chiński.

Bazylia poprawia wentylację płuc, a dzięki temu nasz organizm jest lepiej dotleniony. Dodatkowo obniża ona poziom kortyzonu, a tym samym chroni mięśnie przed zniszczeniem i odkładaniem się tkanki tłuszczowej.

Cytryniec chiński pochodzi z Azji i stosowany jest, jako środek tonizujący i energetyzujący. Jeśli zastosujemy go czujemy przypływ energii oraz pobudzenie.

Większa siła mięśniowa? – Kofeina

Kofeina jest stymulatorem, który działa na układ nerwowy zwiększa koncentrację a także adrenalinę. Dodatkowo kofeina wydłuża czas pracy naszych mięśni, sprawia, że zwiększa się ich napięcie, a także łatwiejsza staje się transmisja impulsów nerwowych. Warto wspomnieć, że podnosi wytrzymałość płuc, dlatego odczuwamy mniejsze zmęczenie w czasie wysiłku fizycznego.

One Comment »

  1. merus24 Wrzesień 7, 2016 at 4:01 pm -

    serio sok z buraków jest aż tak dobry dla naszego organizmu? Dla kobiet pewnie jeszcze bardziej… kto by pomyślał, a ja kurcze jakoś nie przepadam – chyba czas się przekonać 🙂

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.

Inline
Inline