Jak nauczyć się prawidłowej techniki ćwiczeń?

Michał Maj 22, 2016 0
Jak nauczyć się prawidłowej techniki ćwiczeń?

Technika to jeden z bardziej zaniedbywanych aspektów treningu. Niezależnie od tego, jaką dyscyplinę sportu uprawiasz, musisz uświadomić sobie, że technika jest kluczem. Kluczem nie tylko do lepszych rezultatów, ale i swoistym narzędziem prewencyjnym, które uchroni Twoje ciało przed kontuzją. Jak nauczyć się prawidłowej techniki? Na jakiej formie wiedzy bazować i czym się kierować? W tym artykule poruszę tematykę związaną stricte z treningiem siłowym.

Trenerzy personalni

Rynek Kulturystyki i Fitness przechodzi boom jeśli chodzi o zawód trenera personalnego. Tematykę trenerów personalnych poruszę w innym, odrębnym artykule, aczkolwiek stwierdzam, że dobry trener jest w stanie wychwycić sporo błędów oraz niedociągnięć w technice ćwiczeń, w trakcie treningu personalnego. To jedna z lepszych form nauki oraz kontroli techniki, o ile Wasz trener wie, co robi. Przestrzegam przed „pseudo-znawcami”, którzy z techniką mają niewiele wspólnego, a ich umiejętności sprowadzają się tylko i wyłącznie do ubioru koszulki z napisem „trener personalny”.

Atlasy ćwiczeń

Jeśli nie chcesz przeznaczać środków lub zwyczajnie boisz się korzystać z porad trenera personalnego, warto rozważyć naukę z dostępnych w sieci atlasów ćwiczeń. Bazując na swym doświadczeniu, polecam Atlas ćwiczeń KFD.pl, który sprowadza się nie tylko do opisu oraz obrazków, ale i również wideoklipów instruktażowych z jasnym i klarownym objaśnieniem techniki poszczególnych ćwiczeń. W tym atlasie znajdziecie również podstawowe błędy oraz niedociągnięcia w danym ruchu, tak by się ich wystrzegać. Warto dodać, że wspomniany przez mnie atlas jest dostępny w wersji na smartfony – zarówno w wersji na Android, jak i Windows Phone. Potrzebne linki znajdziecie poniżej artykułu.

Nagrywanie przy użyciu smartfona

Skoro mowa już o smartfonach, to nie sposób wspomnieć o ich przydatnej funkcji – nagrywania. Niezależnie od tego, czy trenujesz w klubie fitness czy piwnicznej siłowni, możesz nagrać swoim smartfonem to, jak wykonujesz dane ćwiczenie, tak by porównać Twoją technikę z tą pożądaną. To bardzo dobra oraz darmowa metoda na wyłapanie podstawowych błędów w Twojej technice. Pamiętaj, że nagranie możesz wrzucić na forum tematyczne, tak by inni użytkownicy ją ocenili.

Potrzebne linki:

Atlas Ćwiczeń KFD.PL na Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.maciejkozlowski.kfdpl&hl=pl

Atlas ćwiczeń na forum KFD.pl: http://www.kfd.pl/atlas-%C4%87wicze%C5%84-profesjonalne-opracowanie-f92.html

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.

Inline
Inline