Jak nauczyć się samoobrony?

Bartek M. Wrzesień 27, 2016 0
Jak nauczyć się samoobrony?

Umiejętna samoobrona może ocalić nam zdrowie, a nawet życie. Sztuka obrony jest niezwykle cenną zdolnością, która może się przydać w najmniej oczekiwanych momentach i niebezpiecznych sytuacjach. Nigdy nie jest za późno, żeby nadrobić braki z jej zakresu. Jak nauczyć się obrony własnej?

Kurs samoobrony

Może okazać się strzałem w dziesiątkę dla kobiet chcących poznać tajniki obrony przed niespodziewanymi zagrożeniami. W zależności od danego kursu, może on trwać od kilku dni do tygodni bądź miesięcy. Kosztuje zazwyczaj kilkaset złotych, ale nabyta wiedza i doświadczenie są bezcenne. Szkolenie nauczy podstaw samoobrony. Zazwyczaj będą to kluczowe chwyty, uniki, umiejętność opanowania nerwów i zachowania zimnej krwi w sytuacji zagrożenia. W skład programu mogą wejść także:

  • techniki uwolnienia w kryzysowych sytuacjach,
  • sposoby obrony przed niebezpiecznymi przedmiotami,
  • wykorzystanie elementów otoczenia w celach neutralizacji ataku.

Należy mieć jednak na uwadze to, że krótkie szkolenie z samoobrony nie zastąpi setek godzin spędzonych na treningu sztuk walk. Zawsze warto pomyśleć o dodatkowej aktywności i treningach.

Sztuki walki

To opcja, która kompleksowo przygotuje do obrony własnej i bliskich, lecz wymaga od nas najwięcej. Lata ćwiczeń i morderczych treningów to naprawdę duże wyzwanie, jednak dające ogromną satysfakcję. Sztuki walk wzmacniają psychikę, podnoszą pewność siebie, udoskonalają wygląd ciała i redukują stres. Lista zalet jest naprawdę długa. Nic nie zastąpi ogromu pracy i wysiłku włożonego w trening. Może stać się nowym hobby, a nawet sposobem na życie.

Narzędzia samoobrony

Podczas sytuacji podwyższonego ryzyka zawsze przydaje się as w rękawie. Może nim być gaz pieprzowy lub paralizator. Te skuteczne przyrządy służące do samoobrony nie wywołają trwałego uszczerbku na zdrowiu oponenta, a mogą pomóc wyjść z opresji. Najważniejsze jest to, żeby wybrać sprawdzony, markowy produkt, który da gwarancję niezawodności. Nie są to drogie środki, a na zdrowiu i życiu oszczędzać nie wolno. Kupno gazu pieprzowego czy paralizatora u niepewnego handlarza może skutkować niemiłym zaskoczeniem. Tajna broń może stać się bezużyteczna w najmniej odpowiednim momencie. Gdzie kupić paralizator? Najlepiej udać się do specjalistycznego sklepu, w którym wykwalifikowany sprzedawca pomoże nam nie tylko wybrać narzędzie do samoobrony, ale nawet zdejmie z półki egzemplarz testowy i zaprezentuje, jak używać paralizatora – oczywiście nikogo nie obezwładniając.

Kurs WenDo

WenDo stanowi jedną z wielu metod przeciwdziałania przemocy wobec kobiet. Podobnie jaka sztuki walki, pomoże wzmocnić psychikę, pewność siebie i poczucie własnej wartości. WenDo jako trening samoobrony psychicznej kładzie duży nacisk na asertywność.

Każda kobieta ma możliwość nauki skutecznej obrony, a samo przystąpienie do treningu nie wymaga dużej sprawności. Niektóre warsztaty WenDo nie mają nawet ograniczeń wiekowych, a poziom zajęć zostaje dostosowany zarówno do nastolatek, jak i seniorek, tak aby każda mogła się bronić na tyle, ile jest w stanie. W trakcie warsztatów wykształcają się odpowiednie odruchy, bowiem w skład ćwiczeń symulacyjnych wchodzi również przeszkolenie fizyczne z podstawowych ciosów, kopnięć, uników oraz bloków.

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.

Inline
Inline