Niezwykła moc oleju rzepakowego

Bartek M. Kwiecień 6, 2021 Możliwość komentowania Niezwykła moc oleju rzepakowego została wyłączona
Niezwykła moc oleju rzepakowego


W ciągu ostatnich lat oleje roślinne stają się coraz bardziej popularne, a na rynku spożywczym spotkać można coraz większą różnorodność dostępnych olei. Wraz ze wzrostem świadomości klientów rośnie popyt na produkty przyczyniające się do poprawy stanu zdrowia oraz jakości życia. Takim produktem jest olej rzepakowy, który dzięki obecności cennych witamin i kwasów tłuszczowych ma korzystny wpływ na zdrowie.

Cenne witaminy

Olej rzepakowy ze względu na to, że posiada wiele nieocenionych witamin i kwasów tłuszczowych, powinien na stałe zagościć w diecie każdego człowieka. W dobie żywności przetworzonej gdzie przeważają kwasy omega-6, które w dużych ilościach mają destrukcyjny wpływ na zdrowie, olej rzepakowy posiada korzystny stosunek kwasów omega-3 do omega-6. Stosowany jest również w profilaktyce chorób sercowo-naczyniowych, gdyż przyczynia się do unormowania trójglicerydów we krwi oraz do przywrócenia właściwego ciśnienia tętniczego. O oleju rzepakowym wiele mówi się w kontekście utrzymania prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi, gdzie jego wysoki poziom przyczynia się do choroby wieńcowej serca. Korzystnie oddziałuje na układ krążenia, a także pomaga w utrzymaniu prawidłowej pracy mózgu i oczu. Wspominany olej polecany jest również dzieciom od 6 miesiąca życia ze względu na swoje prozdrowotne właściwości i wysoką zawartość kwasów omega-3 tak ważnych dla rozwoju każdego dziecka. Szalenie istotna jest także jego pomoc w transportowaniu witamin, a także ich wysoka zwartość w samym oleju. Witaminy E i K odżywiają organizm człowieka i mają zbawienny wpływ na całe ciało.

Olej rzepakowy dla urody

Dla wielu kobiet istotny jest promienny wygląd, dlatego do tego celu wykorzystywane są kremy i maski. Czy wiesz, że wiele kremów posiada w swoim składzie olej rzepakowy? Jest stosowany nie tylko w celu nadania odpowiedniej konsystencji kosmetykom ale także dostarcza skórze wielu wartości odżywczych dzięki zawartości wielu witamin korzystnych dla naszego ciała. Co ważne, ma neutralny zapach. Chroni skórę przed działaniem wolnych rodników, niweluje oznaki starzenia oraz zmęczenia. Idealnie nawilża suchą skórę twarzy, całego ciała ale również włosów. Dzięki temu można długo cieszyć się promiennym wyglądem!

Olej rzepakowy złoto z europejskich pól

Nie bez powodu mówi się, że olej rzepakowy to złoto polskich pól, jednak nie jest to tylko polskie złoto. W całej Unii Europejskiej produkowanych jest 10 milionów ton rzepaku rocznie, a Polska jest trzecim co do wielkości producentem tej rośliny oleistej. Właśnie dlatego powstała kampania, której hasłem przewodnim jest „Olej rzepakowy skarbem Europy”. Ma za zadanie promować prozdrowotne i wszechstronne właściwości oleju. Jeśli nadal zastanawiasz się co wybrać: olej rzepakowy czy słonecznikowy sprawdź jak ważny dla naszego zdrowia, jest olej produkowany z rzepaku.

Ze względu na kampanię powstała strona internetowa olejrzepakowy.com, która jest źródłem wielu wartościowych informacji na temat rzepaku, oleju rzepakowego oraz historii jego powstania. Na stronie możemy znaleźć również przepisy kulinarne, w których swoje zastosowanie znajduje wspomniany olej. Strona ta jest źródłem rzetelnych informacji i doskonałym miejscem do poszerzenia swojej wiedzy na temat oleju rzepakowego oraz jego cennych wartości dla naszego zdrowia.

Comments are closed.

Inline
Inline