Niska temperatura ciała

Aneta Rachwał - Adamczyk Wrzesień 8, 2019 Możliwość komentowania Niska temperatura ciała została wyłączona
Niska temperatura ciała

Podwyższona temperatura ciała zazwyczaj budzi pewien niepokój i zazwyczaj wiąże się z podejmowanym działaniem. Jednakże oprócz tego należy wskazać na to, że w pewnych sytuacjach możemy mieć także do czynienia z nadmiernym obniżeniem się temperatury ludzkiego organizmu. Normalna temperatura waha się w przedziale od 36 do 37 stopni.

Dlaczego spada temperatura ciała?

Jeśli spada poniżej 36 to również należy podejmować pewne działania, również możemy mówić o pewnej sytuacji wywołującej niepokój. Taka sytuacja może mieć związek chociażby z nieprawidłową pracą tarczycy. Jeśli bowiem ten organ niedomaga, to możemy mieć do czynienia z ciągłym odczuwaniem chłodu, możemy mieć do czynienia z ciągłą sennością, z nieuzasadnionym przybieraniem na wadze, z ciągłym zmęczeniem. Warto w takiej sytuacji udać się do lekarza, warto wykonać określone badania tarczycowe. Ponadto również warto jest nieco zmodyfikować swoją dietę, co może mieć kluczowe znaczenie. Istotnym elementem staje się ograniczenie spożywania brokuł, kalafiorów, kapusty, kalarepy czy też brukselki. Z uwagi na zawartość substancji zaburzających pracę tarczycy, ich nadmiar może być szkodliwy.

Nie ma oczywiście konieczności całkowitej rezygnacji z owych produktów, ale na pewno nie można z nimi przesadzać. Przyczyn obniżonej temperatury ludzkiego organizmu może być oczywiście znacznie więcej, aczkolwiek to właśnie w niewłaściwej pracy tarczycy należy upatrywać głównej przyczyny takiego zjawiska. Na pewno nie należy tego bagatelizować, gdyż problemy mogą stać się poważniejsze.

Comments are closed.

Inline
Inline