Nocleg Szklarska Poręba – w zdrowym ciele zdrowy duch!

Bartek M. Październik 1, 2021 Możliwość komentowania Nocleg Szklarska Poręba – w zdrowym ciele zdrowy duch! została wyłączona
Nocleg Szklarska Poręba – w zdrowym ciele zdrowy duch!


Jaka jest największa i najbardziej znana stacja klimatyczna Dolnego Śląska? Tak – to Szklarska Poręba! Nocleg zabukowany w tym miejscu daje Ci gwarancję doskonale spędzonego czasu. Miasto to bowiem oferuje masę atrakcji, a ponadto sprzyja aktywnemu wypoczynkowi. To jednak nie wszystko! Noclegi w Szklarskiej Porębie pozwolą Ci też pooddychać świeżym górskim powietrzem – co świetnie wpłynie na Twój organizm. Na co czekasz? Apartamenty w górach czekają!

Już od połowy XIX wieku Szklarska Poręba słynie ze swoich walorów prozdrowotnych. Znajduje się tu wiele sanatoriów i domów uzdrowiskowych, które ściągają osoby nie tylko pragnące podreperować kondycję organizmu, lecz także chcące zrelaksować się na łonie natury i czerpać przyjemność z odwiedzania wspaniałych zabytków i innych atrakcji.

Apartamenty Szklarska Poręba to jeszcze lepsza alternatywa. W komfortowych warunkach możesz bowiem jednocześnie korzystać z uroków miasta, ale też zapewnić sobie niezbędną dozę prywatności. Jeśli zdecydujesz się skorzystać z oferty firmy Sun & Snow, masz dodatkowo pewność, że wszystkie apartamenty spełniają rygorystyczne wymogi bezpieczeństwa sanitarnego.

Szklarska Poręba – noclegi (centrum czy obrzeża) dla spragnionych świeżego powietrza

Gdy tylko pojawisz się w tym mieście na nocleg – Szklarska Poręba zaskoczy Cię przede wszystkim niesamowitym mikroklimatem. Miasto zawdzięcza to przede wszystkim swojemu wyjątkowemu położeniu, a także warunkom przyrodniczym. Panuje tu klimat przypominający ten, którego można doświadczyć w alpejskich miejscowościach znajdujących się na wysokości ok. 2000 m n.p.m. To właśnie dlatego polscy sportowcy upodobali sobie to miejsce jako świetną lokalizację do obozów kondycyjnych.

Ponadto Szklarska Poręba leży w dolinie rzeki Kamiennej i jej dopływów, a wokół niej wznoszą się m.in. Karkonosze i Góry Izerskie. W związku z tym wieją tu częste wiatry, które powodują ciągłą wymianę powietrza na świeże. Nie bez znaczenia są też torfowiska, które rozciągają się po okolicznych terenach i sprzyjają dobremu klimatowi. Warto też wiedzieć, że w glebie i wodach Szklarskiej Poręby znajdują się drobne ilości radonu – pierwiastka sprzyjającego zachowaniu na dłużej młodości i dodającego sił witalnych.

Apartament Szklarska Poręba – Twój punkt do zwiedzania miasta

Oczywiście nie można zapomnieć, że nie samym (świeżym) powietrzem człowiek żyje! W czasie urlopu jesteśmy żądni również zwiedzania i atrakcji. Także pod tym względem nie zawiedzie nas Szklarska. Noclegi w tym mieście to świetna baza wypadowa do okolicznych ciekawych miejsc. Koniecznie trzeba zobaczyć tu Wodospad Szklarki i Wodospad Kamieńczyka – te wspaniałe „pomniki natury” robią niesamowite wrażenie na wszystkich zwiedzających!

Warto również wybrać się na tarasy widokowe Złoty Widok oraz Chybotek, znajdujące się w granicach Gór Izerskich. To wspaniałe punkty do obserwowania malowniczych okolic, wzbogacone w leżanki i siedziska, które sprzyjają odpoczynkowi. Koniecznym punktem programu wydaje się też Szrenica – najwyższy szczyt w okolicy. Warto też się odwiedzić schronisko na Wysokim Kamieniu czy wdrapać się na Śnieżne Kotły – rozciąga się stamtąd fenomenalny widok na okolicę.

Szklarska Poręba – noclegi w górach na miarę Twoich potrzeb

Masz wrażenie, że noclegi w górach to wymarzona opcja dla Ciebie? W takim razie z pewnością dobrym wyborem będzie właśnie Szklarska Poręba. Apartament tam pozwoli Ci też odpocząć przy odkrywaniu różnych miejskich zabytków i atrakcji – takich jak Młyn Łukasza, Chata Walońska czy Dom Hauptmannów. Jeśli chcesz zobaczyć to wszystko na własne oczy, jednocześnie rozkoszując się krystalicznie czystym powietrzem – nie wahaj się i bukuj noclegi. Szklarska Poręba czeka na Ciebie z otwartymi rękami!

Comments are closed.

Inline
Inline