Olej lniany – zalety

Aneta Rachwał - Adamczyk Luty 17, 2016 4
Olej lniany – zalety

Olej lniany pozyskiwany jest z nasion lnu. Jest to nic innego jak siemię lniane. Głównie olej lniany jest znany z tego, że w swoim składzie posiada wielonienasycone kwasy tłuszczowe, które maja bardzo duże znaczenie i wpływają pozytywnie na nasz organizm. Warto podkreślić, ze nasz organizm nie jest w stanie ich samodzielnie wytworzyć. Dlatego też, muszą być one dostarczane do naszego organizmu wraz z pożywieniem. Dzięki nim, możliwe jest wykonanie prawidłowego transportu lipidów we krwi. Poza tym, wpływają na obniżenie cholesterolu we krwi.

Dla naszych komórek

Wielonienasycone kwasy tłuszczowe są również głównym budulcem błon wszystkich komórek naszego ciała. Ponadto, wpływają również na stymulowanie licznych procesów życiowych. Służą do syntezy substancji biologicznie czynnych regulujących ciśnienie tętnicze krwi, pracę układu sercowo-naczyniowego oraz ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego. Wpływają one również pozytywnie na funkcjonowanie układu pokarmowego, układu oddechowego, a także na pracę nerek.

Olej lniany zawiera również bardzo duże ilości witaminy E, która nazywana jest witaminą młodości. Wpływa ona pozytywnie na skórę, włosy i paznokcie, nadając im promienny wygląd. Dzięki temu, że w naszym organizmie znajdowała się będzie odpowiednia ilość witaminy E, można będzie zminimalizować ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia, ogranicza odkładanie się blaszek miażdżycowych oraz powoduje spadek poziomu cholesterolu we krwi.

A jak go stosować?

Aby jednak można było korzystać z tych wszystkich właściwości oleju lnianego, konieczne jest jego właściwe stosowanie. Olej można zarówno dodawać do różnych potraw, jak i stosować go zewnętrznie. Jeśli chodzi o zewnętrzne zastosowanie, to świetnie sprawdza się na choroby skóry jak i pomaga zmniejszyć ilość wypadających włosów.

 Ponadto wpływa bardzo dobrze na regenerację naskórka, a także skóry właściwej. Olej lniany wpływa bardzo pozytywnie na poprawę ogólnej kondycji naszego organizmu, a także na nasze samopoczucie. Dlatego też, zdecydowanie warto postawić na jego stosowanie.

4 komentarze »

  1. dag_c Luty 18, 2016 at 9:34 am -

    Muszę się końcu w niego zaopatrzyć 🙂

  2. Marek Luty 19, 2016 at 2:52 pm -

    Świetny art, od pewnego czasu szukałem tego w necie!

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.

Inline
Inline