Patenty na piękne stopy

Aneta Rachwał - Adamczyk Sierpień 8, 2019 Możliwość komentowania Patenty na piękne stopy została wyłączona
Patenty na piękne stopy

Pedicure jest bardzo ważny, z przede wszystkim latem, gdy prym wiodą sandałki i buciki z odkrytymi piętami oraz palcami. Dlatego też szczególnie w lato musimy zatroszczyć się o dobry ich wygląd bez odgnieceń ani suchych skórek. Po pierwsze wysokie temperatury wpływają niekorzystnie na ciśnienie krwi, co z kolei sprawia, że nasze stopy są napuchnięte.

Jak zatroszczyć się o stopy?

Należy, więc zatroszczyć się o chłodzenie nóg, czy to przez chłodne kąpiele, czy też schłodzone kosmetyki do pielęgnacji stóp. Jeśli chcemy, by nasze stopy uniknęły otarć, szczególnie w butach na paski czy szpilkach, trzeba zabezpieczyć się i pamiętać o plastrach. Warto też mieć kilka przy sobie na wypadek dodatkowych przetarć czy w sytuacji, gdy plaster się odklei czy przemieści. Musimy pamiętać także, by unikać kontuzji, a mianowicie wybierać odpowiednie obuwie do odpowiedniej sytuacji. Zapomnijmy, więc o sandałkach, gdy idziemy w góry. Jedną z największych bolączek jest jednak zrogowaciała skóra na piętach. Podczas kąpieli należy używać pumeksu, po kąpieli mocno wycierać pięty ręcznikiem oraz regularnie stosować kremy nawilżające do pięt, szczególnie takie, które mają w swoim składzie mocznik. Możemy też pięknie pomalować paznokcie, gdyż to przykuwa wzrok i pięknie wykańcza cały pedicure.

Gorące kąpiele dla stóp

Podczas gorących dni nasze stopy pocą się, dlatego oprócz pielęgnacji stóp trzeba zadbać również o stan naszego obuwia. Stopy możemy pryskać dezodorantem, a buty regularnie prać. Dobrze zadziała również wsadzanie torebek z herbatą do butów. Pamiętajmy też o zmianie butów, gdyż chodzenie ciągle w jednej i tej samej parze nie wpłynie korzystnie na nasze stopy. Zadbaj o nie już dziś, aby cieszyć się wygodą i ich pięknym wyglądem.

Comments are closed.

Inline
Inline