Pedicure medyczny od A do Z

Bartek M. Czerwiec 27, 2017 0
Pedicure medyczny od A do Z


Pedicure medyczny cieszy się w dzisiejszych czasach bardzo dużym zainteresowaniem, ale tak naprawdę mało osób zdaje sobie do końca sprawę z tego, czym on tak naprawdę jest i jakie są jego zadania. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jakie są największe zalety pedicure medycznego i kto powinien skorzystać w pierwszej kolejności z jego dobrodziejstwa.

Czym jest pedicure medyczny?

Pedicure medyczny (leczniczy) najprościej rzec mówiąc jest to zabieg, który w swoim zakresie obejmuje identyczne czynności, jak zwykły pedicure kosmetyczny i dodatkowo rozszerzony jest o profesjonalny zabieg usunięcia nagniotków wyrastających z paznokci i modzeli. Profesjonalny pedicure medyczny, bardzo często zakończony jest masażem i polakierowaniem paznokci.

Dla kogo przeznaczony jest pedicure medyczny?

Prawidłowo wykonany zabieg pedicure medycznego, to doskonała propozycja przede wszystkim dla osób, które uprawiają sport zawodowo lub amatorsko, czyli dla osób prowadzących aktywny tryb życia. Jest to także doskonałe rozwiązanie dla tych osób, które pracują w bardzo niekorzystnych warunkach narażających stopy na częste przepocenie i brud. Zabieg polecany jest również tym osobom, które większość swojego dnia spędzają na stojąco, albo w bardzo niewygodnym obuwiu.

Jak wybrać porządny gabinet kosmetyczny, który oferuje medyczny pedicure?

W przypadku pedicure medycznego bardzo ogromną rolę pełni sterylizacja narzędzi. Podczas zabiegu może dojść do pęknięcia skórki, a pamiętać należy o tym, że niektórzy pacjenci przychodzą na zabieg z bardzo zaawansowanym stanem zalanym, albo z grzybicą. Wszystkie narzędzia, których nie można wysterylizować, powinny być jednorazowe, tak samo jak cała reszta profesjonalnego wyposażenia pomocniczego. Bardzo wysokie standardy higieny zapewnia Medistica w miejscowości Kraków, z którego ofertą można zapoznać się na stronie medistica.com.pl. Przed wybraniem salonu kosmetycznego, warto sprawdzić wcześniej jego opinie. W Internecie można znaleźć bardzo wiele profesjonalnych serwisów internetowych, które zawierają opinie byłych klientów. Dzięki temu dowiemy się, które salony kosmetyczne są warte uwagi, a które należy omijać szerokim łukiem.

Czy pedicure medyczny boli?

Zabieg pedicure medycznego jest bezbolesny, dlatego też cieszy się tak wielkim zainteresowaniem, zarówno wśród kobiet, jak i również wśród mężczyzn. Nowoczesne salony kosmetyczne posiadają specjalistyczny sprzęt z najwyższej światowej półki, którego zadaniem jest usuwanie zbędnego naskórka i stwardniałej skóry w taki sposób, aby klienci nie odczuwali nawet najmniejszego dyskomfortu. Bardzo skomplikowane zgrubienia usuwane są przeważnie etapami. Zazwyczaj wystarczają 2-3 wizyty w gabinecie kosmetycznych, aby pozbyć się bezboleśnie wszystkich niedoskonałości na stopach. Pamiętać należy także i o tym, że w wielu przypadkach klienci mogą na prośbę skorzystać ze znieczulenia. Doświadczony personel z odpowiednim sprzętem, jest w stanie poradzić sobie nawet z najbardziej skomplikowanymi problemami całkowicie bezboleśnie.

Dlaczego warto zadbać o stopy?

Piękne stopy, to nie tylko aspekt czysto estetyczny i lepsze samopoczucie. Zmęczone stopy, które są obolałe, bardzo źle wpływają na stan stawów, kolan, a nawet kręgosłupa. Jeżeli na stopach znajdują się bolesne otarcia, to wiele osób koślawi i przekrzywia swój chód, aby uniknąć bólu, przez co niepotrzebnie obciąża kręgosłup i stawy. Specjaliści na każdym kroku przypominają, że o stopy należy tak samo dbać, jak o pozostałe narządy. W razie jakichkolwiek problemów ze stopami, należy jak najszybciej skontaktować się z odpowiednimi fachowcami.

Ile kosztuje profesjonalny pedicure leczniczy?

Dobry pedicure leczniczy wcale nie musi wiązać się z bardzo dużymi wydatkami. Podstawowe zabiegi podologiczne, które zakończone są profesjonalnym masażem kosztują około 120zł. Jeżeli podolog podczas zabiegu zauważy objawy, mniej lub bardziej niebezpiecznych chorób na stopach, to będzie mógł zaoferować specjalistyczne leczenie. Cena w dużej mierze uzależniona jest od doświadczenia i umiejętności specjalisty oraz od prestiżu gabinetu kosmetycznego.

http://medistica.com.pl/

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.

Inline
Inline