Piękna fryzura w kilka chwil. Sprawdź, czym ją utrwalisz

Marcin Lipiec 27, 2016 1
Piękna fryzura w kilka chwil. Sprawdź, czym ją utrwalisz

Siedzisz przed lustrem, starannie układasz włosy, pracowicie rozdzielasz poszczególne pasma, używasz szczotki, suszarki, lokówki bądź prostownicy i… Wystarczy, że wyjdziesz na dwór, by po misternej fryzurze nie pozostał żaden ślad. W którym miejscu popełniasz błąd? Prawdopodobnie nie pamiętasz o używaniu kosmetyków do stylizacji włosów.

Dobrze ułożona fryzura

Dobrze ułożona fryzura to dopiero połowa sukcesu. Trzeba jeszcze sprawić, by przez cały dzień pozostała tak samo piękna. Pomocne w tym będą kosmetyki przeznaczone do stylizacji włosów. Ich wybór jest ściśle uzależniony od rodzaju włosów i fryzury, jaką chcemy uzyskać. Stylizacja włosów to sztuka, ale sztuka, którą każdy może opanować. Wystarczy odrobina cierpliwości.

Do najpopularniejszych kosmetyków do stylizacji włosów należą:

 • Lakier – skutecznie utrwala fryzurę i chroni włosy przed wiatrem, pod warunkiem, że zostanie prawidłowo rozprowadzony. Aby włosy wyglądały naturalnie, wystarczy niewielka ilość lakieru. Trzeba przy tym pamiętać, by rozpylać go z odległości większej niż 30 centymetrów. W innym przypadku włosy skleją się i będą wyglądały brzydko.
 • Żel – nadaje się do wszystkich rodzajów włosów, znakomicie utrwala i podkreśla wszelkie loki, fale i pazurki. Należy go nakładać na włosy suche lub pół wilgotne, po czym dobrze je rozczesać. Żel zabezpiecza suche włosy przed przesuszeniem, jednocześnie nie powoduje przetłuszczenia w przypadku włosów tłustych.
 • Brylantyna – używa się jej do wygładzania i nabłyszczania włosów. Dobrze wygląda na włosach rozjaśnianych. Polecana szczególnie do włosów suchych.
 • Krem – polecany do włosów krótkich i półdługich, zniszczonych farbowaniem. Nawilża i natłuszcza włosy, jednocześnie zwiększając ich objętość.
 • Mleczko – służy przede wszystkim do wygładzania włosów.
 • Wosk – niepolecany do włosów krótkich, gdyż istnieje spore ryzyko pokrycia nim skóry głowy. Dobrze radzi sobie z niesfornymi końcówkami.
 • Guma – produkt dedykowany włosom krótkim, trudnym do ułożenia. W zależności od potrzeb guma może zmatowić włosy lub nadać im połysk.
 • Pianka – jej zadaniem jest przede wszystkim zwiększenie objętości włosów. Świetnie nadaje się do włosów długich, falujących i kręconych. Ze względu na znajdujący się w niej alkohol nie jest polecana do włosów suchych.

Na koniec warto wspomnieć o kosmetykach do stylizacji włosów na gorąco. Przy używaniu lokówki, prostownicy, karbownicy czy falownicy trzeba pamiętać o ochronie włosa przed szkodliwym działaniem wysokiej temperatury. Do tego celu służą specjalne spraye i mleczka. Nie tylko chronią włosy przed gorącem, ale przedłużają efekt stylizacji i sprawiają, że włosy są bardziej lśniące.

One Comment »

 1. Kaja Wrzesień 17, 2016 at 10:56 am -

  Jest to tematyka, którą interesuję się od daaawna 😀 Super post! Ja zazwyczaj używam lakieru!

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.

Inline
Inline