Jak pielęgnować skórę niemowlaka?

Bartek M. Marzec 22, 2017 0
Jak pielęgnować skórę niemowlaka?


Pielęgnacja skóry niemowlaka wymaga zastosowanie odpowiednich kosmetyków. W jaki sposób prawidłowo zadbać o skórę najmłodszego członka rodziny?

Pielęgnacja skóry niemowlaka

Skóra niemowlaka jest znacznie cieńsza niż osoby dorosłej, w związku z czym wymaga ona specjalnej pielęgnacji: regularnego i delikatnego oczyszczania, ale także nawilżania i natłuszczania. Prawidłowa pielęgnacja pomaga zapobiegać wysuszeniu naskórka, powstawaniu zaczerwienienia oraz pomaga uporać się z licznymi dolegliwościami. Ma szczególnie duże znaczenie w przypadku niemowlaków cierpiących na alergie, których skóra wymaga wyjątkowo starannej pielęgnacji przy użyciu odpowiednich kosmetyków. Dobrym rozwiązaniem są emolienty, czyli bezzapachowe produkty kosmetyczne, wytwarzane z olejków mineralnych, które znacznie zmiękczają skórę dziecka i czynią ją bardziej elastyczną, a także nawilżają ją i delikatnie natłuszczają, zapobiegając przesuszeniom i swędzeniu, a także powstawaniu stanów zapalnych.

Emolienty dla niemowląt

Emolienty to naturalne i w pełni bezpieczne dla skóry niemowlaka kosmetyki, które składają się ze składników takich jak tłuszcze, mineralne węglowodory, substancji pochodnych mocznika, a także gliceryny, lanoliny i wazeliny. Dostępne są pod wieloma postaciami, z których każda ma nieco inne działanie, dlatego też warto nie ograniczać się do jednego tylko preparatu, ale stosować jednocześnie różne emolienty o komplementarnym wobec siebie działaniu. Delikatne preparaty o rzadkiej konsystencji, takie jak mleczka i lotiony, mają za zadanie zatrzymywanie wody, z kolei maści dodatkowo ją wygładzają. Emolienty w postaci kremów mają także działanie nawilżające i natłuszczające. Warto sięgnąć po serię kosmetyków jednego producenta, które wzajemnie się uzupełniają, np. emolienty Latopic, dostępne pod postacią kremów, emulsji do ciała oraz do kąpieli. Więcej informacji na temat ich działania można znaleźć na stronie www.latopic.pl. Rodzice dzieci ze skłonnościami do alergii powinni pamiętać, że nawet w przypadku załagodzenia objawów lub nawet zaniku uczulenia, który jest możliwy wraz z wiekiem malucha, nie należy rezygnować z odpowiedniej pielęgnacji. Emollienty warto stosować przez całe życie, traktując je jako kosmetyki do codziennego użytku dla dziecka, o korzystnym dla zdrowia działaniu profilaktycznym.

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.

Inline
Inline