Pierwsze kroki na siłowni

Michał Październik 25, 2016 0
Pierwsze kroki na siłowni





Trening siłowy niesie ze sobą mnóstwo pozytywnych aspektów. Ta tematyka została poruszona w ostatnim artykule: http://fitness-inspiracje.pl/dlaczego-warto-trenowac-silowni/ Serdecznie zapraszam do jego lektury. Wiemy zatem o pozytywnych właściwościach treningu siłowego. Dla wielu w tym momencie pozostaje pytanie – jak się do tego zabrać? Istnieje wiele możliwości, tych lepszych, jak i gorszych. W tym artykule przedstawię Wam kilka propozycji tego, aby proces adaptacji na siłowni przebiegał w sposób możliwie przyjemny.

Po pierwsze – co chcesz osiągnąć?

Zanim udasz się na swój pierwszy trening, odpowiedz sobie na to podstawowe pytanie – co chcę osiągnąć poprzez trening siłowy? Nie ma nic gorszego niż brak celowości treningu siłowego, a co za tym idzie – bardzo często brak planu. Od tego jaki cel obierzesz, będzie zależało wiele rzeczy, m.in. dobór ćwiczeń, parametrów treningu czy ilość sesji w ciągu tygodnia. Jak prawidłowo obrać cel? Przede wszystkim należy mierzyć siły na zamiary, a ponadto wyposażyć się w cierpliwość. Nie zakładaj zatem, że za kilka miesięcy będziesz wyciskał 160kg, a Twoja sylwetka będzie jak ta z „branżowych okładek”. Na to wszystko potrzeba czasu, i planu.

Po drugie – odpowiedni plan.

Brak odpowiedniego planu treningowego to bolączka wielu osób. Jak wybrać odpowiedni? Ze swej strony polecam forum KFD.pl, gdzie w dziale trening dla początkujących znajduje się mnóstwo ciekawych oraz efektywnych planów treningowych: http://www.kfd.pl/artyku%C5%82y-trening-f24.html W zależności od naszych celów, dobieramy plan treningu siłowego. W tym przypadku możemy poradzić się na forum tematycznym KFD.pl lub skorzystać z pomocy osób bardziej doświadczonych (uwaga na pseudo trenerów!).

Po trzecie – technika.

Prawidłowa technika nie tylko wymusza na naszym ciele pracę odpowiednich grup mięśniowych, ale przede wszystkim pełni podstawową rolę prewencyjną w aspekcie kontuzji. Jak nabyć prawidłową technikę? Wytrenowanie prawidłowego ruchu wymaga czasu i pracy. Konsultacja z innymi osobami jest wysoce wskazana. Poza tym, warto zadbać o wiedzę teoretyczną, którą można zdobyć lekturą atlasu ćwiczeń: http://www.kfd.pl/atlas-%C4%87wicze%C5%84-profesjonalne-opracowanie-f92.html W dobie wszędobylskich smartfonów oraz dobrej jakości nagrywania, z powodzeniem możemy nagrywać własną technikę, by potem oceniły ją inne osoby.

Podsumowanie.

Obranie celu, odpowiednie planowanie oraz prawidłowa technika. To trzy podstawowe aspekty, które powinny przyswoić osoby początkujące. Dzięki nim nie tylko przestaniemy się stresować, ale i od samego początku nasza praca nad własnym ciałem będzie wielowymiarowa.

 

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.

Inline
Inline