Planujesz wyjazd sportowy? Pamiętaj o ubezpieczeniu

Bartek M. Lipiec 29, 2021 Możliwość komentowania Planujesz wyjazd sportowy? Pamiętaj o ubezpieczeniu została wyłączona
Planujesz wyjazd sportowy? Pamiętaj o ubezpieczeniu


Przed nami sezon wakacyjno-wyjazdowy, więc wszyscy stęsknieni za ruchem sportowcy amatorzy już planują aktywny wypoczynek. Wycieczka rowerowa ciekawym szlakiem, nurkowanie z butlą, kitesurfing… pomysłów jest sporo, a energii do realizacji tych planów nie brakuje. I chociaż najchętniej spakowałbyś plecak i już dziś dał się porwać sportowym emocjom, do wyjazdu sportowego warto się odpowiednio przygotować. Ubezpieczenie sportowe może się okazać niezastąpione – radzą specjaliści ERGO Hestii.

Z tekstu dowiesz się:

 • jakie zagrożenia czyhają na Ciebie podczas uprawiania ulubionej dyscypliny,
 • co Ci daje ubezpieczenie ERGO Sport,
 • jak zapewnić sobie dodatkową ochronę.

Wyjazd na narty? Przygotowania do turnieju? Podróż rowerem wzdłuż polskiego Wybrzeża? Bez względu na charakter wyjazdu sportowego – rekreacyjny lub zawodowy – zawsze warto pamiętać o zabezpieczeniu swojego zdrowia i mienia, w razie wypadku w trakcie uprawiania sportu. Towarzystwa Ubezpieczeń takie jak ERGO Hestia oferują specjalną ochronę na tę okoliczność. Zobacz, co możesz zyskać dzięki nim.

Wyjazd sportowy – co może Ci grozić?

Wyobraź sobie, że mimo świetnej formy i przygotowania do podróży w trakcie wyprawy w góry skręcasz kostkę lub doznajesz poważniejszego urazu, w związku z czym jest potrzebna akcja ratunkowa Za granicą koszty takiego przedsięwzięcia bywają naprawdę wysokie, nie wspominając o późniejszej hospitalizacji i rehabilitacji. A im szybciej i sprawniej rozpoczniesz leczenie, tym szybciej wrócisz do formy i uprawiania ulubionej dyscypliny.

Co więcej – w trakcie uprawiania przez Ciebie sportu ryzyko odniesienia szkody dotyczy nie tylko Ciebie, ale także… całego otoczenia. Możesz np. wjechać w kogoś na rowerze lub na nartach wodnych albo uszkodzić czyjeś mienie swoim sprzętem sportowym. Wówczas osobie pokrzywdzonej należy się odszkodowanie.

We wszystkich tych sytuacjach ubezpieczenie ERGO Sport stanowi dla Ciebie dobrą ochronę. Dzięki niemu nie musisz się martwić również o mienie pozostawione w mieszkaniu na czas wyjazdu czy o zalanie mieszkania sąsiada. Warto bowiem zdawać sobie sprawę, że w trakcie wyjazdów mogą Ci się przydarzyć sytuacje, które będą miały konsekwencje nie tylko zdrowotne, ale też finansowe.

Ubezpieczenie na wyjazd sportowy – co zyskujesz?

Wymienione wyżej zdarzenia to oczywiście czarne scenariusze czegoś, co może się wydarzyć, ale nie musi! Na aktywnym sportowo urlopie warto jednak skupić się na aktywności i nie przejmować się możliwymi konsekwencjami. Dlatego należy zainteresować się wcześniej kwestią ubezpieczenia sportowego, np. ERGO Sport. Zyskujesz dzięki niemu m.in.:

 • Organizację i pokrycie kosztów rehabilitacji – z sumą ubezpieczenia do 50 tys. zł.
 • Świadczenie pieniężne – jeśli proces rehabilitacji nie może zostać przeprowadzony.
 • Ubezpieczenie odpowiedzialność cywilnej – z wysoką sumą gwarancyjną sięgającą nawet 1 mln zł w przypadku uszkodzenia czyjegoś mienia, sprzętu sportowego czy wywołania szkody na zdrowiu. Ochroną ubezpieczeniową mogą być objęci również instruktorzy sportowi w ramach trzeciego wariantu pakietu. Ochrona obowiązuje na całym świecie.
 • SPORT Assistance – organizacja pomocy w codziennych obowiązkach w przypadku nagłej choroby (opieka nad dziećmi, dowóz leków, transport medyczny i przede wszystkim kontakt z lekarzem pierwszego kontaktu itp.).
 • ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków – świadczenie za trwały uszczerbek na zdrowiu, a także dzienne świadczenie szpitalne (120 zł za każdy dzień pobytu w szpitalu).

Dodatkowa ochrona – jak być przygotowanym na każdą ewentualność?

Towarzystwa ubezpieczeń, przy określaniu warunków ubezpieczenia, stosują rozróżnienie  na:

 • dyscypliny rekreacyjne – uprawiane dla rekreacji i czynnego odpoczynku; wyróżnia się m.in. jazdę na rolkach i rowerze, pływanie oraz taniec.
 • dyscypliny ryzykowne – np. narciarstwo, nurkowanie do 30 m, trekking, wspinaczka skałkowa, jeździectwo, strzelectwo czy jazda na nartach wodnych,
 • Sporty ekstremalne – np. sporty powietrzne, sztuki walki, kajakarstwo górskie, żeglarstwo lodowe.

W związku z tym w ERGO Sport oferowane są specjalne rozszerzenia ubezpieczenia dla osób uprawiających:

 • dyscypliny ryzykowne,
 • dyscypliny ekstremalne,
 • sport uprawiany zarobkowo lub zawodowo.

Oprócz podanych rozszerzeń, do pakietu ERGO Sport możesz dokupić również ubezpieczenia dodatkowe, takie jak:

 • Ochrona sprzętu sportowego – ubezpieczenie sprzętu od rabunku i kradzieży.
 • Ubezpieczenie podróży – całoroczne; pokrywa m.in. koszty leczenia za granicą.
 • Zwrot kosztów za niewykorzystane karnety i kursy – przydatne, jeśli wykupisz kosztowny kurs i z powodu choroby nie będziesz mógł wziąć w nim udziału.
 • Ochrona bagażu – jeśli Twój bagaż zaginie w podróży lub zostanie Ci skradziony, otrzymasz odszkodowanie za znajdujące się w nim przedmioty.

Z taką ochroną ubezpieczeniową możesz spokojnie oddać się sportowemu szaleństwu. Wybierz ubezpieczenie sportowe od ERGO Hestii i trenuj na zdrowie!

Niniejsza informacja jest materiałem marketingowym Sopockiego Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie ERGO Hestia SA.

Comments are closed.

Inline
Inline