Początkujący vol. 3 – środki do realizacji celu

Michał Październik 10, 2014 0
Początkujący vol. 3 – środki do realizacji celu

Witam w kolejnej odsłonie porad dla początkujących. Zacząłem od obierania celu oraz motywacji w jego dążeniu. Czas na jego realizację, lecz zanim zaczniemy – środki potrzebne do owej realizacji. Zaczynajmy!

Środek czyli innymi słowy, coś co ułatwia nam osiągnięcie celu w aspekcie sportu ma szeroki wachlarz zastosowań. Niewątpliwie będę musiał skupić się tutaj na tym, czego nie lubię (z uwagi na ogólnodostępność sportu jako jedną z głównych idei), a mianowicie kwestii finansowej.

Czego potrzebujemy, zaczynając uprawiać przygodę np. ze sportami siłowymi? Pierwszą kwestią jest sprzęt potrzebny do realizacji celu. Jeśli posiadasz pomieszczenie i ok. 1500-3000zł możesz pokusić się o zakup własnego sprzętu i stworzenie własnej, domowej siłowni. Pamiętaj jednak, że w tym przypadku, środkiem będzie również rzetelna wiedza, by w domowym zaciszu nie zrobić sobie krzywdy. Co jeśli Twoje środki finansowe są ograniczone? W tym przypadku najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie wybór siłowni publicznej, gdzie koszt karnetu waha się od kwoty 60-150 złotych. Warto dodać, że sporo siłowni i klubów fitness w swoich ofertach mają tzw. ‚darmową pierwszą wejściówkę’ tak, aby klient zorientował się, czy jest to miejsce dla niego. Warto rozważyć tę opcję, przy doborze przyszłego miejsca ćwiczeń.

Kolejną kwestią jest dobór ubrania. Przy bieganiu czy treningu siłowym nie musi być to firmowy strój, a nawet skłaniałbym się ku temu, by pomimo mody nie przeznaczać sporych pieniędzy na firmowe spodenki czy buty za 500zł. Te środki lepiej wydać na kwestie związane z odżywianiem i suplementacją, zaś zakup drogich ‚zabawek’ odłożyć w czasie, by zobaczyć czy wkręcimy się w to, czy nie.

Jak już wspomniałem, przechodzimy do kwestii odżywiania, suplementacji oraz regeneracji. Nie podlega absolutnej wątpliwości fakt, iż odżywianie jest jednym z kluczowych elementów w sporcie. Niezależnie od tego, czy Twoim celem jest budowa masy mięśniowej, redukcja tłuszczu czy budowa wytrzymałości, należałoby zadbać o środki potrzebne do tego, by spełnić zapotrzebowanie w kwestii diety, co oczywiście przyniesie wymierną korzyść w postaci osiąganych rezultatów. Co z suplementacją? Na początku skup się na sprawdzonych podstawach czyli zależnie do zapotrzebowania na takich produktach jak: białko WPC, aminokwasy BCAA, witaminy-minerały. Na bardziej ‚zaawansowane’ formuły jeszcze przyjdzie czas. W kwestii regeneracji warto byłoby zadbać o chociażby jedną sesją basenu czy sauny tygodniowo. Uwierz, że organizm porządnie dostanie w kość, w związku z czym chwila relaksu będzie dla niego wręcz zbawienna.

Reasumując, długopisy i kartki w dłoń i liczymy! Pamiętaj, że to ile wydasz, i co przez to osiągniesz zależy w dużej mierze od Twojej kreatywności oraz chęci i umiejętności oszczędzania.

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.

Inline
Inline