Podstawowe błędy kobiet na siłowni

Michał Listopad 27, 2016 1
Podstawowe błędy kobiet na siłowni

W związku ze sporą popularnością artykułu dotyczącego podstawowych błędów adepta siłowni: http://fitness-inspiracje.pl/10-najwiekszych-bledow-adepta-silowni/ po raz kolejny skonfrontowałem się z tą tematyką – tym razem w ujęciu treningu siłowego u płci przeciwnej. Z własnego doświadczenia wiem, że trening siłowy w ostatnim czasie stał się bardzo popularny w gronie kobiet. Niestety, ale to co obserwuję na siłowniach czy salach fitness w wielu przypadkach woła o pomstę do nieba… Zaczynajmy.

Trening vs Facebook/Instagram.

Jedna z największych bolączek obecnych czasów, dotyczące szczególnie płci pięknej. W dobie smartfonów każdy chce się najpierw pokazać, zameldować, tagować czy filmować na treningu, zanim na dobre go zacznie. Co gorsza, po tym na treningu bardzo często sięga po telefon, by sprawdzić jaki jest odzew na opublikowaną treść. Do czego to finalnie prowadzi? Do niemal zerowej intensywności treningu. Jak wiadomo, intensywność to jeden z kluczowych parametrów treningowych, które relatywnie wpływają na efektywność treningu siłowego. Jeśli zatem jesteś społecznościowym maniakiem, zostaw swój smartfon w szatni.

Strach przed wolnym ciężarem.

Wiele kobiet stwierdza, że „nie chce mieć wielkich mięśni”, dlatego od samego początku unika ćwiczeń z wykorzystaniem wolnego ciężaru na rzecz tych na maszynach. To błędne myślenie w efekcie prowadzi nie tylko do gorszych rezultatów, ale i wystąpienia patologii w naszym ciele – np. zaburzenia balansu strukturalnego. Ćwiczenia złożone takie jak np. przysiad czy martwy ciąg powinny być podstawą treningu siłowego u kobiet. Szczególnie u tych, które zamierzają zbudować jędrny i zgrabny tyłek. „Czwórki” oraz pośladkowe szczególnie lubią wolne ciężary 😉

Ja chcę wyglądać, jak ta Pani z magazynu!

Kolejny problem – niecierpliwość. Wiele Pań chce uzyskać piękną sylwetkę na teraz, na zaraz. Następnie po wdrożeniu planu treningowego, okazuje się, że efekty nie przychodzą wcale tak łatwo, a na każdy sukces trzeba bardzo ciężko zapracować. Cóż, sporty siłowe – sylwetkowe to dyscypliny dla bardzo wytrwałych, które potrafią wynagrodzić trud włożony w reżim diety czy treningu. Na wszystko potrzeba jednak czasu. Jeśli myślisz, że w ciągu 3 miesięcy jesteś w stanie wyglądać jak kobiety z fit-okładek, to jesteś w wielkim błędzie. Takie sylwetki to lata solidnej oraz ciężkiej pracy…

…ciąg dalszy nastąpi.

One Comment »

  1. Ruda Listopad 28, 2016 at 7:46 am -

    Ja czekam na więcej 🙂 Bo chociaż zrezygnowałam z siłowni, coraz bardziej mi jej brakuje. Po zmianie planu treningowego odczuwam mocny brak sprzętu. Brak drążka, żeby poćwiczyć plecy i łapy, brak sztangi, żeby powyciskać na klatę… Mam taśmę do ćwiczeń i hantle, ale ile można z nimi kombinować? Plus teraz nie jest dobry czas na siłkę, bo zbliża się sylwester i znowu będzie masa osób 🙁 A pracuję 8-16. Ech.

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.

Inline
Inline