Poduszki ortopedyczne do siedzenia – jak działają?

Marcin Grudzień 27, 2016 0
Poduszki ortopedyczne do siedzenia – jak działają?

Nie bez kozery mówi się dziś, że siedzący tryb życia, to jedna z dolegliwości XXI wieku. Aktualnie bardzo dużo siedzimy – zarówno w pracy, jak i poza nią. Niestety już po krótkim czasie zaczyna na tym cierpieć nasz kręgosłup. Początkowe bóle i uczucie sztywności niestety z czasem może przerodzić się poważniejsze dolegliwości – dlatego grunt, aby je łagodzić, a co więcej im zapobiegać. W odpowiedzi na ten problem powstały poduszki ortopedyczne do siedzenia.

Czym są i jak działają?

Poduszki ortopedyczne do siedzenia jak sama nazwa wskazuje mają za zadanie wspierać nasz kręgosłup przy siedzącym trybie życia. Tu warto wspomnieć, że siedząc szczególnie powinniśmy zadbać o odcinek lędźwiowy, gdzie tego typu poduszki nastawione są właśnie na odcinek lędźwiowy. W zależności od sytuacji mogą łagodzić już powstałe bóle, czy konkretne schorzenia, jednak w wielu przypadkach zaleca się korzystanie z nich jako formy profilaktyki.

Tego typu poduszki zazwyczaj są w kształcie nakładem w kształcie fotela, które kładziemy na prawdziwe krzesło przy biurku, czy fotel w samochodzie. Oprócz wyżej wspomnianego wsparcia ortopedycznego ten rodzaj poduszek jest również bardzo wygodny.

Dodatkowe zalety poduszek ortopedycznych do siedzenia

Z pewnością do zalet można zaliczyć estetykę. Poduszki ortopedyczne do siedzenia są łatwe w utrzymaniu, lekkie, dzięki czemu można z nich korzystać zarówno w pracy, jak i w domu. Charakteryzuje je również trwałość i odporność na wszelkiego rodzaju uszkodzenia.

Gdzie można kupić?

W wielu przypadkach poduszki ortopedyczne do siedzenia można kupić w sklepach z asortymentem do rehabilitacji. Ponadto mamy liczne firmy internetowe specjalizujące się w produkcji właśnie tego typu poduszek. Ich ceny są zależne głównie od materiału z jakich są wykonane. Poduszki ortopedyczne do siedzenia jak każdy produkt o charakterze medycznym warto wcześniej skonsultować z lekarzem.

Kiedy najwięcej siedzimy?

Czyli tu odpowiedzmy sobie na pytanie jaki rodzaj pracy wymaga od nas długiego siedzenia. Na pierwszy plan wysuwa się praca przed komputerem, gdzie często też nie wiemy jak prawidłowo siedzieć. Mocne piętno na zdrowiu kręgosłupa może odcisnąć również praca kierowcy. Wielogodzinne przesiadywanie za kierownicą bowiem powoduje, że mięśnie stają się nie tylko zastygnięte, ale i napięte. W takiej sytuacji poduszka ortopedyczne wydaje się więc być niezbędna. Istotne jednak, by nie zaniedbać początkowo pozornie zwykłych dolegliwości, które z czasem mogą przerodzić się w poważniejsze schorzenia.

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.

Inline
Inline