Pomysły na skuteczne odchudzanie

Aneta Rachwał - Adamczyk Grudzień 31, 2018 Możliwość komentowania Pomysły na skuteczne odchudzanie została wyłączona
Pomysły na skuteczne odchudzanie

Jak na XIX wiek przystało, powstaje coraz to więcej pomysłów na skuteczne odchudzanie. Począwszy od suplementów diety po coraz to nowsze ćwiczenia. Jednym z takich odkryć jest bijące popularność nordic walking. Jedziesz ulica i widzisz młode kobiety z kijkami, kawałek za nimi starsze panie również z kijkami w ręku. Zastanawiasz się, co się dzieje, o co chodzi?

Ćwiczenia dla odchudzania

Wpadasz do domu i czytasz o tej firmie ćwiczeń. Myślisz sobie o fajnie, pochodzę z kijkami, zgubię parę kilogramów i poprawie kondycję. A może nawet uda się nawiązać nowe znajomości z osobami, które również spacerują o kijkach. I nagle okazuje się to nie takie łatwe. Otóż są techniki chodzenia. Złe ustawienie nóg, stop czy rąk wręcz bardziej niszczy niż poprawia nasze zdrowie.

Naukę techniki nordic walkingu należy zacząć bez kijków. Idziemy, stawiając długie kroki od pięty. Nasze plecy muszą być ciągle wyprostowane, wzrok skupiamy daleko przed siebie.

Ruszamy z kijkami

Taka postawę utrzymujemy cały czas. Szczególnie pilnując prostych pleców. Ruszamy, ciągnąc kijki za sobą. Zaczynamy delikatnie wymachiwać ramionami. Dokładamy ruch kijków, nie wbijając ich w podłoże.

Chwytamy rękojeść kijka starając się wbić go w podłoże. Odepchnięcie musi mieć kierunek do tyłu . Ręka znajdująca się z przodu nas nie może być wyżej od pępka. Kijek wbijamy pośrodku naszego kroku. Co ważne, zakończenia kijków, zawsze powinny być z tyłu.

To była krótka, lecz nie profesjonalna podpowiedź jak powinno wyglądać owe spacerowanie z kijkami. Najodpowiedniejszym rozwiązaniem byłoby jednak poszukanie w swojej okolicy trenera nordic walkingu, aby ćwiczenie wykonywać prawidłowo, ponieważ tylko takie daje pożądane efekty. Jak wiadomo w zdrowym ciele, zdrowy duch dlatego warto odważyć się na odrobinę gimnastyki a już tą z kijkami gdzie możemy również pooglądać widoki zachęca podwójnie!

Comments are closed.

Inline
Inline