Popraw swoje wyniki!

Bartek M. Kwiecień 11, 2018 Możliwość komentowania Popraw swoje wyniki! została wyłączona
Popraw swoje wyniki!


Regularne treningi i zdrowa dieta to Twój styl bycia? To świetnie! Jeśli jednak czujesz, że Twoja smukła sylwetka i żelazna forma mogłyby być jeszcze lepsze, to znak, że coś należy zmienić!

Trening na 200 procent

Codzienny trening to wspaniały nawyk. Taka systematyczność nie tylko doskonale kształtuje całe ciało, ale też poprawia ogólną kondycję, całościową sprawność i mobilność ciała. Zyskuje na tym wydolność oddechowo-krążeniowa, jakość skóry, stan psychiczny i nie tylko. Dlatego też, jeśli regularnie jeździsz na rowerze, biegasz po lesie lub spędzasz długie sesje na stepperze, lub orbitreku, możesz być z siebie dumna. Pamiętaj jednak, że zawsze można urozmaicić swój aktualny program treningowy o inne formy zajęć. Aby był on jak najbardziej efektywny, należy dodać do tygodniowej siatki zajęć ćwiczenia siłowe i treningi interwałowe. Jak najczęstsze przeplatanie sesji cardio z dźwiganiem ciężarów i krótkimi treningami o wysokiej intensywności pozwoli Ci nie tylko dodatkowo wzmocnić sylwetkę, zbudować masę mięśniową i cieszyć się jeszcze piękniejszą, wysmukloną figurą!

Długi sen? To nie leń!

Niewiele osób, nawet tych prowadzących pozornie zdrowy tryb życia, zdaje sobie sprawę jak wielki wpływ na nasze ciało ma odpowiedni sen i komfortowa pobudka każdego dnia. Jeśli Twój czas na odpoczynek jest skrócony do mniej niż siedmiu godzin lub kilkakrotnie budzisz się w ciągu nocy, to znak, że należy wprowadzić pewne zmiany. Zastanów się, na jaką czynność w trakcie dnia tracisz niepotrzebny czas. Być może jest to gra na komputerze? Szukanie w pośpiechu odpowiednich ubrań do pracy? A może zakupy? Postaraj się zerwać z wirtualną rozrywką, przygotowywać sobie pełen strój dzień przed pójściem do biura i zacząć zamawiać produkty spożywcze on-line. Dzięki temu wygospodarujesz sobie ekstra godzinę w ciągu dnia, którą możesz przeznaczyć na dłuższe spanie.

Redukcja stresu: mode on

Wspomniane budzenie się w nocy to często wynik podświadomego stresu. On również może sabotować Twój zdrowy tryb życia i blokować niektóre spodziewane efekty. Jak to możliwe? W stresie zdarza nam się często podjadać, a nawet rezygnować ze swoich standardowych planów (takich jak trening). Co więcej, burza szalejących hormonów ma negatywny wpływ na metabolizm i choć osoby zestresowane jedzą dużo mniej, to ich wybory są często dalekie od fit-potraw. Dlatego też postaraj się ze wszystkich sił wyrzucić stres ze swojego dnia codziennego, aby zachować nie tylko swoją sylwetkę, ale i zdrowie. Chroniczne zdenerwowanie nie prowadzi do niczego dobrego i jest wyniszczające dla organizmu, dlatego też jeśli praca lub osoby w bliskim towarzystwie przysparzają Ci wiele napięć – zmień je raz na zawsze!

Dieta bez zaniedbań

Jeśli na śniadanie jesz zwykle lekką owsiankę, na lunch warzywa z hummusem, na obiad lekkie mięso z kaszą, a na kolację warzywne smoothie, to zasługujesz na gratulacje. Jeśli jednak pomiędzy tymi posiłkami wrzucisz na ruszt dwa banany, dwie kawy latte, paczkę bakalii, kilka wafli ryżowych i małego batonika z gorzką czekoladą, wpadniesz w błędne wyobrażenie o zdrowej diecie. W efekcie stracisz rachubę tego, ile tak naprawdę zjadłaś, a łączna suma kalorii znacznie przekroczy Twoje zapotrzebowanie! Jesz o nieregularnych porach? To kolejny krok do niwelowania swoich wszystkich starań! Właśnie takie pułapki czyhają na osoby, które pozornie odżywiają się zdrowo. Tymczasem okazuje się, że ustawienie powiadomień o porze jedzenia lub omijanie pobliskiego sklepu z przekąskami potrafią zdziałać cuda! Nie masz do tego głowy? Rozwiązaniem idealnym dla Ciebie może być Miód Malina dieta pudełkowa, która nie tylko pozwoli Ci zerwać ze zgubnymi rytuałami, ale i dorzuci do Twojej doby dodatkowy czas, który możesz przekuć na ekstra trening lub regenerującą drzemkę!

Teraz możesz mieć pewność, że robisz wszystko, jak należy!

Comments are closed.

Inline
Inline