Porady dla zapracowanej kobiety – jak oszczędzić czas?

Marcin Lipiec 29, 2016 1
Porady dla zapracowanej kobiety – jak oszczędzić czas?

Współcześnie żyjemy naprawdę szybko. Mamy mnóstwo rzeczy do roboty i pogodzenie wszystkiego czasem jest niemalże niewykonalne. Szczególnie kobiety są bardzo obciążone obowiązkami. Niejednokrotnie muszą godzić obowiązki matki oraz pracownika, a do tego być żoną, sprzątaczką oraz przyjaciółką. Jak to wszystko pogodzić, skoro doba ma tylko dwadzieścia cztery godziny?

Twórz listy zadań

Stworzenie listy obowiązków może okazać się bardzo pomocne, jeśli wydaje nam się, że mamy bardzo dużo do zrobienia, ale nie wiemy od czego zacząć. Warto wypisać wszystkie rzeczy, które przychodzą nam do głowy, a potem ponumerować je od tej, którą należy wykonać jak najszybciej, do tej, która jest najmniej ważna w danej chwili. W momencie zakończenia zadania, wystarczy wykreślić wskazaną rzecz z listy. To da poczucie, że już sporo udało ci się zrobić, ale też pozwoli jasno określić cele, a co za tym idzie, będzie łatwiej ci się podjąć ich realizacji.

Wyposaż się w kalendarz

Kalendarz to podstawowe wyposażenie każdej zapracowanej kobiety. Jeżeli zwykle nosisz wiele rzeczy w torebce, a przemieszczasz się głównie na nogach, nie kupuj wersji papierowej, a raczej skorzystaj z tego w telefonie. Możesz również sama stworzyć swój kalendarz i aby zmniejszyć jego objętość, drukować go co miesiąc. Wzory gotowych kalendarzy do wydruku możesz znaleźć na wielu blogach i stronach internetowych. Posiadanie kalendarza pozwoli Ci lepiej wykorzystywać swój czas i efektywniej planować dzień.

Rób zakupy spożywcze online

Robienie zakupów spożywczych online, wciąż nie jest w Polsce popularne, ale to niezwykle wygodny sposób, który pozwala zaoszczędzić wiele czasu. Chodzenie między półkami sklepowymi zwykle długo trwa, a do sklepu trzeba jeszcze dojechać i równie często długo czekać w kolejce. Zdarza się również, że w poszukiwaniu danego produktu musimy jeździć do kilku sklepów, gdyż ich asortyment jest ograniczony. Zakupy on-line nie wymagają poświęcania czasu na dojazd oraz pozwalają kupić wszystkie produkty za jednym razem, więc zaoszczędzoną część dnia możemy przeznaczyć dla rodziny lub na relaks.

Zamawiaj jedzenie do domu

To, że ktoś przywiezie nam zakupy do domu, niestety nie równa się temu, że będzie to gotowe danie. Zwykle będziemy musiały spędzić sporo czasu w kuchni. Jak tego uniknąć? Najlepiej jest zamawiać gotowe dania do domu. Trzeba tylko pamiętać o tym, aby były to zdrowe i dobrze zbilansowane posiłki. Pizza lub sushi to smaczne wybory, ale jeśli zależy nam na utrzymaniu szczupłej sylwetki, raczej nie sprawdzą się jako element codziennej diety, a poza tym nie rozwiążą nam problemu konieczności przygotowania kolacji, czy śniadania. Dużo lepszym wyborem będzie dieta z dostawą. Zamawiając taką usługę, codziennie rano kurier dostarczy nam posiłki na cały dzień. Będziemy mogły jeść regularnie, bez poświęcania nawet kilku minut na gotowanie, co wpłynie pozytywnie na nasz zdrowy styl życia, a my będziemy mieć więcej energii do pracy.

One Comment »

  1. Oliwia Sierpień 3, 2016 at 11:18 am -

    Fajnie, że podpowiadasz jak oszczędzić czas, w szczególności młodym mamom:)

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.

Inline
Inline