Poznaj możliwości, jakie daje fizjoterapia i zacznij z nich korzystać już od dziś!

Bartek M. Styczeń 17, 2018 Możliwość komentowania Poznaj możliwości, jakie daje fizjoterapia i zacznij z nich korzystać już od dziś! została wyłączona
Poznaj możliwości, jakie daje fizjoterapia i zacznij z nich korzystać już od dziś!


Chyba każdy z nas słyszał już słowo fizjoterapia, jednak czy naprawdę wiemy, czym ta dziedzina medycyny jest i jaki jest zakres jej działalności? Poniżej kilka przydatnych informacji o tym, jak fizjoterapia może nam pomóc radzić sobie z problemami narządu ruchu oraz kiedy warto skorzystać z usług specjalistów zajmujących się tą dziedziną.

Fizjoterapia — czym właściwie się zajmuje?

Fizjoterapia to dziedzina medycyny zajmująca się leczeniem różnego rodzaju problemów związanych głównie z narządami ruchu. Fizjoterapeuta to osoba, która pomaga pacjentom po urazach, wypadkach, czy nawet tym cierpiącym na choroby neurologiczne lub reumatologiczne.

Jeszcze jakiś czas temu fizjoterapeutów można było spotkać jedynie w przychodniach, szpitalach czy gabinetach, sytuacja jednak bardzo się zmieniła i obecnie rehabilitantów możemy spotkać nawet w klubach fitness. Jeżeli z różnych powodów byłbyś zainteresowany pomocą fizjoterapeuty, koniecznie odwiedź stronę niku.pl, gdzie w zakładce Niku Rehab znajdziesz informacje o bogatej ofercie specjalistycznego centrum fizjoterapii. Poznań to jednak niejedyne miasto, gdzie funkcjonuje właśnie tego typu połączenie centrum fizjoterapii oraz klubu fitness — warto sprawdzić ofertę klubów w swojej okolicy, być może któryś z nich również oferuje podobne usługi?

Choć wielu z nas ze swoimi problemami udaje się najpierw do lekarza, to często bywa tak, że ten kieruje nad od razu do fizjoterapeuty, jeżeli więc odczuwasz jakikolwiek dyskomfort związany z poruszaniem się — udaj się najpierw właśnie do tego typu specjalisty. Jeżeli jeszcze nie jesteś co do tego przekonany, to poniżej przedstawione zostanie kilka powodów, które powinny Cię do tego skutecznie zachęcić.

Fizjoterapia — skuteczna broń w walce z bólem

Większość z osób, które borykają się z bólami szyi czy barku bagatelizuje te problemy i czeka aż rozwiążą się on samoistnie, łykając w tym czasie wiele tabletek przeciwbólowych i nie zdając sobie sprawy, że problem ten może trwać nawet kilka miesięcy. W wielu przypadkach wystarczyłaby jednak jedna lub kilka wizyt u fizjoterapeuty, żeby problem całkowicie wyeliminować i móc znów cieszyć się życiem bez bólu i tabletek — może więc warto spróbować?

Profilaktyka = fizjoterapia

Jeżeli chodzi o problemy z narządami ruchu, to odwiedzając fizjoterapeutę, możemy mieć pewność, że nie tylko pomoże on nam uporać się z problemem, ale w wielu przypadkach zaproponuje również podjęcie odpowiednich działań, które pozwolą na uniknięcie jego ponownego pojawienia się. Po zebraniu wywiadu dobry specjalista jest w stanie stwierdzić, co wywołało problem i zaproponować działania służące jego wyeliminowaniu.

Brak skutków ubocznych

Fizjoterapia to dziedzina medycyny, która nie bazuje na lekach, wywołujących czasem wiele działań niepożądanych, nie musimy się więc bać, że odwiedzając rehabilitanta, dostaniemy recepty na kilka lekarstw, które oprócz tego, że na jedno pomagają, to na drugie szkodzą. Zabiegi fizjoterapeutyczne nie wywołują skutków ubocznych, przez co są bezpieczniejsze od przyjmowania tabletek.

Bezpieczeństwo i dobrze zainwestowane pieniądze

Choć przyzwyczajeni zostaliśmy do tego, że to lekarze rozwiązują nasze problemy zdrowotne, w dzisiejszych czasach nie musimy się bać, że dobrze wykwalifikowany fizjoterapeuta nie zadba o nas równie dobrze. Profesjonalni fizjoterapeuci wciąż podnoszą swoje kwalifikacje i poznają coraz to nowe metody na rozwiązywanie naszych problemów, a ich wiedza zarówno medyczna, jak i ta poszerzona o informacje z zakresu skutecznej rehabilitacji potrafi naprawdę zdziałać cuda. Jeżeli jednak Twoja dolegliwość będzie wymagała kontaktu z lekarzem, możesz być pewny, że odpowiednio przeszkolony fizjoterapeuta z pewnością Cię o tym poinformuje, dlatego nie powinieneś się obawiać.

Jeżeli masz problem z bólem i mobilnością, który znacznie utrudnia Ci codzienne funkcjonowanie, wizyta u fizjoterapeuty, z pewnością może być dobrym rozwiązaniem — nie wahaj się i już dziś odwiedź gabinet w swojej okolicy i daj sobie skutecznie pomóc!

Comments are closed.

Inline
Inline