Prosty sposób na bielsze zęby

Marcin Luty 18, 2016 0
Prosty sposób na bielsze zęby

Większość z nas marzy o pięknym uśmiechu, który stanowiłby naszą wizytówkę w kontaktach międzyludzkich. Niestety, nie każdy może poszczycić się białym uzębieniem, stąd wiele osób rezygnuje ze szczerego, spontanicznego uśmiechania się. Nie czują się one zbyt pewne siebie, przez co ograbiają swoje życie z uśmiechu. Czy rzeczywiście bielsze zęby są dla nas tak ważne? Z całą pewnością. Nie tylko bowiem dodają nam poczucia własnej wartości, ale także sprawiają, że dobrze prezentujemy się podczas szczególnych okazji, w których liczy się pierwsze wrażenie (śluby, rozmowy kwalifikacyjne, zjazdy klasowe) oraz przyczyniają się do tego, iż wyglądamy młodziej. Z tych powodów warto podjąć się wybielenia swoich zębów. Dowiedzmy się zatem, w jaki sposób możemy sprawić, by nasze zęby wydawały się bielsze. Najpierw jednak, poznajmy powody żółknięcia i przebarwiania się zębów.

Dlaczego nasze zęby nie są białe?

Powodów, dla których nasze uzębienie nie przypomina śnieżnobiałego wzorca, który niejednokrotnie spotykamy w spotach reklamowych, jest naprawdę wiele. Jedną z przyczyn może być fakt, że każdy z nas różni się pod względem genetycznym, stąd indywidualny odcień kości zębowych może być uwarunkowany biologicznie. Ale istnieją również powody żółknięcia zębów, na które wpływ mają czynniki zewnętrzne. Należą do nich: palenie lub żucie tytoniu, picie kawy, herbaty, coli, czerwonego wina, spożywanie pokarmów zawierających barwniki (np. jagód), gromadzenie się osadów płytki bakteryjnej oraz kamienia nazębnego, przyjmowanie zbyt dużej ilości fluoru w trakcie tworzenia się zębów (w wyniku czego, szkliwo pokrywa się cętkami), poddawanie się terapiom antybiotykowym w okresie dzieciństwa, a także urazy zębów. Warto również zaznaczyć, iż naturalny proces starzenia się, któremu prędzej czy później ulega każdy z nas, niekorzystnie wpływa także na kolor naszych zębów.

Metody wybielania zębów

Jeśli decydujemy się na wybielanie zębów, zanim wybierzemy konkretną metodę, powinniśmy koniecznie skonsultować się ze stomatologiem. Lekarz ten sprawdzi bowiem stan naszego uzębienia i pomoże ustalić, jaki rodzaj zabiegów wybielających będzie dla nas najkorzystniejszy i najbezpieczniejszy. Do popularnych metod wybielania zębów możemy zaliczyć: specjalistyczne zabiegi (aktywowane światłem techniki wybielania, które stosowane są w gabinetach dentystycznych; ich koszt sięga nawet do 3 tysięcy złotych), stosowanie nakładek wykonanych przez stomatologa, do wybielania prowadzonego w domu (należy nosić je po kilka lub kilkanaście godzin na dobę, przez okres dwóch tygodni; cena tej metody to około 500-1000 złotych), stosowanie pasków wybielających (przyklejanych dwa razy dziennie na 30 minut, efekty są widoczne po kilku dniach), używanie  pędzelków wybielających, wybielaczy w sztyfcie, dwufazowych systemów wybielania (nakładka anatomiczna i żel, w połączeniu z pastą wybielającą), a także mycie zębów dobrej jakości pastami wybielającymi.

Jak w prosty i niedrogi sposób wybielić zęby?

Skuteczną, a zarazem niedrogą metodą na bielsze zęby, jest zastosowanie dobrej pasty wybielającej. Regularne używanie tego typu preparatów, może przyczynić się do wybielenia wielu przebarwień, które szpecą nasze zęby. Metoda ta jest prosta i nie wymaga od nas zbyt dużego nakładu wysiłku. Aby jednak efekty tego sposobu były dla nas zadowalające, warto poświęcić trochę czasu i uwagi na wybór pasty, naprawdę dobrej jakości. Jednym z takich produktów jest pasta wybielająca Colgate Max White, w której zastosowano przełomową technologię wybielania zębów. Składniki aktywne, zawarte w preparatach Colgate, docierają – znacznie głębiej niż inne pasty – do przebarwień, które nagromadziły się na zębach przez lata, usuwają one również powierzchniowe osady i zapobiegają powstawaniu nowych. Producent oferuje całą linię zaawansowanych produktów wybielających Colgate Max White: One, One Luminous, One Optic, Expert White, One Active, One Man, które dostosowane są do indywidualnych wymagań i potrzeb klientów oraz zapewniają im satysfakcjonujące efekty, nawet już po kilku dnach.

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.

Inline
Inline