Jak przyrządzić oczyszczający koktajl warzywny?

Bartek M. Maj 12, 2020 Możliwość komentowania Jak przyrządzić oczyszczający koktajl warzywny? została wyłączona
Jak przyrządzić oczyszczający koktajl warzywny?


O korzyściach płynących z regularnego spożywania owoców i warzyw chyba nie trzeba zbyt wiele pisać. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że jest to bardzo potrzebne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Warzywa i owoce mogą być podawane w różnych formach. Między innymi jako koktajl. W tym artykule podpowiadamy, jak przyrządzić oczyszczający koktajl warzywny.

Koktajl warzywny oczyszczający – dlaczego warto?

Taki koktajl warzywny oczyszczający może mieć zbawienny wpływ na nasz organizm. Spożywany raz na jakiś czas, pozwoli przyspieszyć przemianę materii oraz dostarczyć organizmowi wielu, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania składników. Każda, pojedyncza szklaneczka tego trunku to prawdziwa bomba witaminowa. No ale czy wystarczy zmiksować jakiekolwiek owoce i warzywa? Oczywiście, że nie. Tylko dobrze dobrane, zbilansowane składniki pomogą uzyskać równowagę kwasowo-zasadową w organizmie. Ważny jest zatem staranny wybór poszczególnych elementów koktajlu. Można też sięgnąć po gotowe rozwiązania. Jeżeli jednak kupujemy soki, lepiej postawić na te, które nie są słodzone, pasteryzowane i nie zawierają innych, szkodliwych substancji, w tym barwników, ulepszaczy i konserwantów.

Koktajl warzywny oczyszczający krok po kroku

Należy podkreślić, że samodzielne przyrządzenie idealnie zbilansowanego koktajlu warzywnego oczyszczającego nie jest wcale łatwym zadaniem. Trzeba temu poświęcić sporo czasu. Przede wszystkim konieczny jest dobór wysokiej jakości warzyw. Upewnij się, że pochodzą one z zaufanego źródła, a najlepiej skorzystaj z tego, co oferuje Ci przydomowy ogródek. Poza tym istotny jest odpowiedni dobór poszczególnych składników. Należy zestawiać ze sobą współgrające ze sobą produkty. Na przykład, chcąc dostarczyć organizmowi odpowiedniej dawki żelaza, nie wystarczy zmiksować szpinak. Optymalną wchłanialność żelaza zapewni dopiero zestawienie go z właściwą dawką witaminy C.

Dieta sokowa – owocowo-warzywny detoks?

Skoro tematem tego artykułu jest koktajl warzywny oczyszczający, warto wspomnieć o diecie sokowej. To forma owocowo-warzywnego detoksu. Występuje w różnych formach – jednodniowej, trzydniowej oraz pięciodniowej. Przez ten czas spożywa się wyłącznie owocowo-warzywne soki. Oczywiście nie chodzi o proste zmiksowanie banana albo kiwi. Każdy napój przygotowany jest z dbałością o zachowanie odpowiedniego bilansu i właściwej proporcji poszczególnych składników. Rzecz w tym, by dostarczyć organizmowi wszelkich niezbędnych elementów, a jednocześnie oczyścić go z zalegających toksyn.

Comments are closed.

Inline
Inline