Jak przyspieszyć proces metabolizmu?

Bartek M. Październik 3, 2016 0
Jak przyspieszyć proces metabolizmu?

Rozregulowany metabolizm na wpływ na to, jak wyglądamy i jak się czujemy. Zbyt powolna przemiana materii oznacza większe tendencje do tycia oraz gorsze samopoczucie, dlatego w takiej sytuacji warto pomyśleć o jej przyspieszeniu. Jak można to zrobić naturalnie?

Składniki odżywcze dostarczane do organizmu w połowie są wydatkowane na jego funkcjonowanie, natomiast w drugiej połowie ulegają spaleniu, wydaleniu lub też odkładają się jako tłuszcz. Metabolizmem, czyli przemianą materii nazywamy wszelkiego rodzaju reakcje biochemiczne, które zachodzą w komórkach i związane są z pobieraniem tych składników odżywczych, przekształcaniem ich w energię, a także wydalaniem.

W procesie metabolizmu uczestniczą witaminy i minerał oraz inne składniki aktywne, które wydzielane są przez organizm, między innymi enzymy i hormony przysadki mózgowej i tarczycy, trzustki, nadnerczy i jajników, które regulują tempo przemian. Oprócz tych czynników na szybkość przemiany materii ma też wpływ wiek oraz płeć – u kobiet starszych jest ona najwolniejsza, z kolei u mężczyzn najszybsza. Na przemianę materii oddziałuje poza tym ruch – gdy częściej się ruszamy, organizm ma szybszy metabolizm.

W związku z tym istnieje wiele sposobów na to, aby przyspieszyć przemianę materii. Na początku warto zacząć od naturalnych metod, na przykład wzbogacenia diety o dużą ilość świeżych owoców i warzyw, najlepiej tych z większą ilością błonnika. Poleca się przy tym picie dużej ilości wody – około 2 litrów dziennie. Także zbyt obfita dieta może być przyczyną wolniejszego metabolizmu oraz przybierania na wadze. Posiłki najlepiej jeść też w mniejszych porcjach, ale częściej.

Można też wspomagać się różnymi suplementami diety i herbatkami. Naturalnym sposobem na przyspieszenie metabolizmu są ziołowe herbatki odchudzające, które przyspieszają trawienie, wspomagają pracę wątroby, poprawiają komfort życia, a przy tym wyśmienicie smakują i są łatwe w przygotowywaniu. Herbatki odchudzające można kupić w kilku wariantach do wyboru i dopasować je do swoich potrzeb.

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.

Inline
Inline