Przywrócenie równowagi w organizmie

Aneta Rachwał - Adamczyk Listopad 14, 2015 2
Przywrócenie równowagi w organizmie

Biegacze jak i wszyscy inni sportowcy powinni stosować specjalnąc dietę i powinni stosować odpowiednie suplementy diety. Dlaczego? Sport to wysiłek fizyczny, ogromny wysiłek fizyczny, przez który w organizmie sportowca dochodzi do różnych zmian. Aby przywrócić równowagę wewnętrzną, aby utrzymać równowagę wewnętrzną, potrzeba jest właśnie stosowania odpowiedniej  diety. Jaka więc powinien wyglądać dieta biegacza? Oczywiście zależy to od intensywności treningów, zależy od tego, na jakich dystansach dana osoba biega. Jeśli ktoś biega dwa lub trzy razy w tygodniu przez około 20 do 30 minut, to nie ma konieczności, aby taka osoba przyjmowała jakiekolwiek suplementy diety. Tutaj wystarczy właściwa dieta.

Dieta to podstawa

Na pewno ważnym jej elementem jest przyjęcie niewielkiej ilości węglowodanów o niskim indeksie glikemicznym na godzinę przed bieganiem. Podczas treningu warto mieć przy sobie wodę mineralną z dodatkiem wapnia oraz magnezu. Te dwa minerały są szczególnie ważne w diecie biegacza. Jeśli oczywiście biegamy bardziej intensywnie, jeśli nasz trening trwa dłużej, jeśli biegamy na dłuższych dystansach, to powinniśmy zwiększyć ilość węglowodanów i białka w diecie. Poza tym również warto jest postawić w takim przypadku na suplementy diety, ale oczywiście te odpowiednie. Między innymi możemy postawić w tym miejscu na BCAA, na aminokwasy rozgałęzione, które powodują zwiększenie wytrzymałości, powodują zwiększenie siły oraz innych parametrów wysiłkowych organizmu.

Wysiłek a dieta

Dieta biegacza jest czymś bardzo ważnym z uwagi na dosyć intensywny wysiłek, jakiemu poddawany jest organizm. Uzupełnianie wszystkich niezbędnych składników potrzebnych do normalnego funkcjonowania jest czymś bardzo ważnym, czymś niezbędnym, aby utrzymać właściwą kondycję, aby móc normalnie funkcjonować, aby bieganie przynosiło określone i oczekiwane efekty. Wszakże przecież nikt nie biega nie mając przed sobą jasno określonego celu, nikt nie biega ot tak po prostu bez wyraźnie określonego celu. Dieta jest obok treningu najważniejszym elementem.

2 komentarze »

  1. Fit na obcasach Listopad 15, 2015 at 11:24 am -

    Kwestia „specjalnej diety” dla biegacza zależy od tego, czy jest to biegacz okazjonalny, albo ktoś kto truchta tylko dlatego by się poruszać – czy jest to np. maratończyk 🙂

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.

Inline
Inline