Rehabilitacja – jak się przygotować do pierwszej wizyty?

Marcin Maj 1, 2020 Możliwość komentowania Rehabilitacja – jak się przygotować do pierwszej wizyty? została wyłączona
Rehabilitacja – jak się przygotować do pierwszej wizyty?

Pierwsza wizyta w gabinecie rehabilitacyjnym może wiązać się z pewnymi pytaniami, z pewnymi wątpliwościami. Właściwe do niej przygotowanie jest istotne. Na pewno pozwala to na większą skuteczność, postawienie właściwej diagnozy oraz zapisanie odpowiednich zabiegów w odpowiednich dawkach. Pierwsza wizyta w gabinecie rehabilitacyjnym wiąże się zazwyczaj – a przynajmniej powinna – z przeprowadzeniem wnikliwego wywiadu z pacjentem. Tym samym to właśnie na ów wywiad ukierunkowane powinno być przygotowanie danej osoby do takiej wizyty. Na pewno również należy wskazać na to, aby nie obawiać się tej pierwszej wizyty, ale udawać się na nią z pełnym optymizmem.

Podstawa dobrej rehabilitacji

sklep rehabilitacyjny visamedPodstawą dobrej i skutecznej rehabilitacji jest oczywiście wiedza na temat danego pacjenta i jego stanu zdrowia. Dlatego też przeprowadzony z nim wywiad jest kwestią kluczową. Fizjoterapeuta musi posiąść wiedzę na temat stanu zdrowia danej osoby, musi mieć świadomość przebytych przez nią chorób oraz urazów. Fizjoterapeuta musi mieć świadomość tego, z jakimi schorzeniami będzie miał do czynienia. To od tego elementu w dużej mierze zależy rodzaj oraz przebieg zabiegów. Im większą wiedzę posiadał będzie fizjoterapeuta, tym wdrożone zabiegi okażą się bardziej trafione oraz będą skuteczniejsze. Bardzo ważne jest zatem to, aby na pierwszą wizytę do gabinetu fizjoterapeuty zabrać ze sobą komplet posiadanej dokumentacji medycznej jeśli dana osoba ją posiada. W sposób szczególny warto tu zwrócić uwagę na:

  • zdjęcia RTG,
  • tomografię komputerową, rezonans magnetyczny,
  • wypisy z kart pobytu w szpitalu,
  • historię swojej choroby oraz jej leczenia,
  • niezbędne skierowanie.

Odpowiedni strój?

Wiele osób zadaje pytanie czy na pierwszą wizytę w gabinecie fizjoterapeuty potrzeba jest zabrania ze sobą odpowiedniego stroju? Jeśli ta pierwsza wizyta połączona jest od razu z określonym zabiegiem, to warto wiedzieć, jakiego rodzaju jest ów zabieg. W takiej sytuacji bowiem istnieje możliwość przygotowania właściwego stroju. Ubranie powinno nie przeszkadzać w dostępie do rehabilitowanych części ciała. Tym samym nie zaleca się staników sportowych. Dodatkowo nie należy przed pierwszą oraz przed każdą kolejną wizytą w tym gabinecie stosować nawilżających kremów na ciało. Mogą one bowiem znacząco utrudnić prawidłowe wykonanie określonych badań oraz zabiegów.

Przede wszystkim jednak nie należy obawiać się owej wizyty, ale nastawić się na szczerość w rozmowie z fizjoterapeutą, co będzie miało przełożenie na skuteczność zabiegów.

Comments are closed.

Inline
Inline