Jaki rower dziecięcy kupić? – Poradnik

Bartek M. Październik 12, 2018 Możliwość komentowania Jaki rower dziecięcy kupić? – Poradnik została wyłączona
Jaki rower dziecięcy kupić? – Poradnik


Stoisz przed dylematem jaki rower zakupić dla swojej pociechy? Musisz zatem być świadomy kilku ważnych kwestii, które powinieneś uwzględnić przed dokonaniem finalnej decyzji. W tym poradniku postaramy się wam zatem podpowiedzieć jaki rower dziecięcy kupić.

Rower dla dziecka powinien spełniać szereg wytycznych. Po pierwsze musi on być bezpieczny aby naszemu dziecku nie stała się żadna krzywda podczas jego użytkowania ( mowa tutaj o takich elementach jak odblaski czy też dzwonek ). Musi on być również solidnie wykonany oraz wygodny tak aby jazda na nim nie stwarzała żadnych problemów. Rower musi także być dostosowany do wzrostu naszej pociechy oraz dobrze by było aby posiadał jakiś interesujący kolor lub grafikę. Najlepiej taką która zachęci  dziecko do korzystania z niego.

Wybierając zatem rower dla dziecka po pierwsze powinniśmy przyjrzeć się jego ramie. Dziecięcy rower powinien mieć obniżoną ramę, dzięki czemu nawet podczas upadku nasz malec uniknie uderzenia o nią kroczem. Niska rama znacząco ułatwia też wsiadanie i zsiadanie z roweru.

Decydując się na pierwszy rower dla dziecka warto omijać popularne wśród dorosłych rowery górskie. Styl jazdy na nich wymusza to aby kręgosłup był dość mocno pochylony. W przypadku dzieci rozpoczynających naukę jazdy na rowerze lepiej aby kierownica znajdowała się wyżej niż siodełko. Pozwoli to na szybszy progres nauki jazdy.

Wybierając rower dokładnie przyjrzyjmy się jego ramie. Producenci często oszczędzają na tym elemencie dzięki czemu są w stanie zmniejszyć cenę. Kiepska rama to jednak ryzyko wygięcia się podczas upadku o który na początku nauki nie trudno. Wyprostowanie takiego elementu jest praktycznie niemożliwe. Warto zatem dopłacić więcej do solidnej konstrukcji ramy.

Innym istotnym elementem roweru na który trzeba zwrócić baczną uwagę są hamulce. Istotne jest to aby chodziły lekko i nie wymagały od dziecka użycia zbyt dużej siły aby skutecznie działać. Znacząco zwiększy to bezpieczeństwo poruszania się na rowerze.

Na sam koniec nie zapomnijmy aby odpowiednio dobrać rozmiar roweru do wzrostu dziecka. Rower dziecięcy musi  uwzględniać długość nogi oraz wzrost – bez tego jazda na nim zamiast przyjemnością może stać się dla dziecka zwykłą katorgą. Należy trzymać się zasady iże gdy dziecko usiądzie na siodełku w najniższej pozycji jego stopy będą miały możliwość dotknięcia ziemi całą powierzchnią a kolana będą przy tym lekko ugięte.

To najważniejsze wytyczne jakimi powinniście się kierować wybierając rower dla swojego dziecka. Przestrzeganie ich na pewno sprawi, że wasza pociecha będzie zadowolona z zakupu i pokocha jazdę na jednośladach.

Comments are closed.

Inline
Inline