Ruch to zdrowie i lepszy humor

Aneta Rachwał - Adamczyk Marzec 23, 2016 1
Ruch to zdrowie i lepszy humor

Nie od dziś wiadomo, że aktywność fizyczna i sport to doskonałe spędzanie wolnego czasu. Jeżeli regularnie ćwiczysz możesz cieszyć się z efektu, jakim jest poprawa ogólnego stanu zdrowia. Udowodniono, że sport pozytywnie oddziałuje również na nasz nastrój – mamy lepszy humor i wiele innych korzyści. Warto dobrać ćwiczenia w taki sposób, aby były nie tylko przydatne, ale również stanowiły dla nas prawdziwą przyjemność.

Aktywność fizyczna

Bierny tryb życia, mała aktywność fizyczna, oddziałuje niekorzystnie na nasz organizm. Sport sprawia, że lepiej się czujemy, cieszymy dobrym zdrowiem, a także poprawiamy swoją dotychczasową kondycję. Obecnie możemy podzielić aktywność fizyczną, wśród osób na dwa główne typy:

  • Niewielka aktywność fizyczna, do której to zaliczyć można spacery, prace domowe
  • Duża i intensywna aktywność fizyczna, czyli bieganie, uprawianie aerobiku, pływanie

Podział ukazuje, że wcale nie trzeba posiadać ogromnej kondycji, wielkiej siły, czy też specjalistycznego sprzętu, aby dobrać sport idealny dla naszych potrzeb, a także w pełni dopasowany do indywidualnych preferencji.

 Dlaczego warto uprawiać sport?

Regularne uprawianie sportu przynosi dla naszego organizmu szereg korzyści. Przede wszystkim powoduje, że zmniejsza się prawdopodobieństwo na zachorowanie na wiele różnorodnych schorzeń. Sport zmniejsza ryzyko wystąpienia zaburzeń sercowo – naczyniowych, poprawia przemianę materii, a także obniża poziom ciśnienia krwi. Dzięki temu mamy szansę utrzymać prawidłową wagę ciała, osiągnąć szczupłą i smukłą sylwetkę, zaś owe osiągnięcia są trwałe i bez efektu jo – jo.

Sport a nastrój

Sport to nie tylko efekt uzyskania pięknego ciała, kondycji, ale także poprawa nastroju. Badania, które zostały przeprowadzone udowodniły, że wpływa również na poprawę naszego samopoczucia. Jeżeli często uprawiamy sport możemy liczyć na poprawę funkcjonowania naszego umysłu. Cieszymy się większą zdolnością zapamiętywania, uczenia, oraz koncentracji. Jeśli uprawiamy sport zmniejsza się ryzyko wystąpienia depresji, a także mamy okazję wyładować wszystkie negatywne emocje, jakie się w nas kumulują.

One Comment »

  1. owocewdiecie Marzec 23, 2016 at 3:16 pm -

    Pewnie, że lepszy humor. Już same endorfiny robią robotę 🙂

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.

Inline
Inline