Schudnij dzięki kawie

Aneta Rachwał - Adamczyk Kwiecień 11, 2016 3
Schudnij dzięki kawie

W chwili, kiedy pragniemy stracić kilka zbędnych kilogramów przechodzimy na dietę, uprawiamy ćwiczenia fizyczne, sięgamy po suplementy diety. Zapominamy jednak, że produkty, które używamy niemalże codziennie mogą nam pomóc w tej dziedzinie. Czy takie właściwości ma właśnie kawa Robusta?

Czy kawa może pomóc nam w odchudzaniu?

Okazuje się, że niepalone ziarna kawy Robusta jak najbardziej pomogą nam w odchudzaniu, ponieważ mają ogromną ilość dobroczynnych dla naszego organizmu właściwości. Pomaga nam zachować, bowiem dobre zdrowie, ale także dba, aby nasza sylwetka była smukła i piękna.

Zielona kawa jest coraz bardziej popularna w Polsce i ma właściwości odchudzające.

Niepalone ziarna kawy zielonej, znanej też, jako kawa typu Robusta posiadają dużo większe ilości związków nielotnych. Dodatkowo w jej składzie znajduje się również kwas chlorogenowy, który to właśnie znakomicie wspomaga nasze odchudzanie i walkę z otyłością. Udowodniono, że regularnie spożywając zieloną kawę mamy do czynienia z redukcją masy ciała.

Naturalnie nie można odchudzać się jedynie z pomocą kawy, jednakże, jeśli zastosujemy dietę, włączymy do swego życia nieco sportu z całą pewnością kawa przyśpieszy cały proces i sprawi, że będzie on dla nas po prostu łatwiejszy.

Zalety zielonej kawy

Kawa zielona ma w swoim składzie niezwykle ważny element a mianowicie jest to kwas chlorogenowy. Warto zaznaczyć, że jest to antyutleniacz, którego działanie w naszym organizmie polega na neutralizowaniu szkodliwych wolnych rodników a także metali ciężkich. Dodatkowo ma on również właściwość hamowania powstawania komórek rakowych.

Warto zaznaczyć, że działa on również:

 • Przeciwzapalnie
 • Żółciopędnie
 • Antywirusowo
 • Antybakteryjnie

Jak przygotować zieloną kawę?

Proponowanym sposobem może być rozgniecenie ziaren kawy i zalanie wrzątkiem. Zaparzamy ją około 10 minut. Należy pić jedną szklankę zielonej kawy na godzinę przed planowanym posiłkiem. Słodzić nie warto zwykłym cukrem rafinowanym, lecz użyć można cukru brzozowego, miodu, stewii. Dla poprawy smaku dodać można do kawy również cynamon, lub odrobinę soku z cytryny.

3 komentarze »

 1. thorus Kwiecień 13, 2016 at 3:10 pm -

  Dokładnie też tak myślę herbatki są ok ale ważne aby nie polegać tylko na nich 😉 Pozdrawiam!

 2. Zdrowe Gotowanie Kwiecień 19, 2016 at 6:47 am -

  Zielona herbata od wieków stosowana była jako środek na odchudzanie. Sama ją stosuję i efekty są zauważalne 🙂

 3. angel Kwiecień 22, 2016 at 6:23 pm -

  Super, dzięki dobry artykuł

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.

Inline
Inline