Sekret pozytywnego działania białka

Bartek M. Wrzesień 1, 2016 0
Sekret pozytywnego działania białka

Mówiąc o osiąganiu określonych celów sportowych, musimy wskazać na trzy zasadnicze aspekty. Chodzi nam mianowicie o konieczność zastosowania regularnego treningu, dobrego planu treningowego, o zastosowanie właściwej diety oraz o trzeci istotny element, jakim są suplementy diety. Kolejność, w której wymieniliśmy poszczególne elementy na pewno jest czymś istotnym, co zwłaszcza dotyczy owych suplementów diety. Są one uzupełnieniem i w taki sposób powinny być traktowane.

Suplementy dla sportowców

Mówiąc o suplementach diety stosowanych przez sportowców, w sposób szczególny chcemy wskazać na te produkty, które w swoim składzie oparte są o białko. Dlaczego? Powód jest bardzo prosty. To właśnie białko jest uważane za podstawowy materiał budulcowy naszego organizmu, a w sposób szczególny odnosi się to do naszych mięśni. Dlatego też białkowe suplementy diety powinny znaleźć się w naszej hierarchii na bardzo wysokim miejscu. Białkowe suplementy diety stosowane przez sportowców to szeroka gama różnych produktów. Jedno z czołowych miejsc zajmuje bez wątpienia tutaj białko serwatkowe. Czym jest i dlaczego jest ono tak chętnie wykorzystywane? Białko serwatkowe to suplement, który powstaje z serwatki, a więc mowa jest o produkcie ubocznym w procesie produkcji mleka. Serwatka w ujęciu sportowym nie jest nam do niczego potrzebna, ale białko serwatkowe to zupełnie inna sprawa.

Serwatka

Dlatego też serwatka poddawana jest procesowi ultrafiltracji, w wyniku, którego usuwa się z niej tłuszcz oraz laktozę, a otrzymuje się po prostu białko serwatkowe. Produktem wyjściowym po zakończeniu procesu ultrafiltracji jest koncentrat białka serwatkowego, który może zawierać w sobie pewne śladowe ilości tłuszczu oraz laktozy. Dlatego też koncentrat białka serwatkowego poddaje się dalszym procesom, w wyniku, których uzyskać możemy suplementy bardziej doskonałe, pozbawione zupełnie tłuszczu oraz laktozy. Mowa o izolacie oraz o hydrolizacie białka serwatkowego. Mówiąc o składzie odżywki, warto wskazać na to, iż mamy tutaj do czynienia nie tylko z samym białkiem, chociaż w większości to jest białko, ale poza tym również w odżywce obecne są różne minerały, jest obecna wilgoć czy też pewna drobna ilość węglowodanów.

Białko serwatkowe

Białko serwatkowe przyjmuje oczywiście postać proszku, co stanowi najbardziej wygodną dla każdego sportowca formę. W ten sposób białko serwatkowe można samemu przygotować, zabrać ze sobą na trening i spożyć w odpowiednim momencie. Białko serwatkowe jest tym suplementem, który może nam pomóc w uzyskaniu większej masy mięśniowej, przyspiesza regenerację naszych mięśni, zapobiega procesom katabolicznym zachodzącym w naszych mięśniach, a poza tym również jest to odżywka sportowa, która posiada dosyć krótki czas wchłaniania. Powoduje to, iż białko serwatkowe jest doskonałym suplementem diety do przyjęcia właśnie wówczas, kiedy najbardziej potrzebujemy określonej dawki protein, jak chociażby bezpośrednio po zakończeniu naszego treningu. Jak najbardziej słusznie jest to obecnie jedna z najbardziej cenionych i jedna z najbardziej skutecznych sportowych odżywek.

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.

Inline
Inline