Seks oralny – czy niesie ze sobą zagrożenia?

Aneta Rachwał - Adamczyk Październik 25, 2020 Możliwość komentowania Seks oralny – czy niesie ze sobą zagrożenia? została wyłączona
Seks oralny – czy niesie ze sobą zagrożenia?

Seks na wiele różnych sposobów? Jak najbardziej tak. Seks to przyjemność, to bardzo ważna sfera w życiu każdego człowieka. Szukając jakichś innych, nowych sposób na ową przyjemność, wiele osób stawia na seks oralny. Oczywiście to bardzo dobry wybór, ponieważ z seksem oralnym wiąże się wiele korzyści i bardzo duża doza przyjemności. Niemniej jednak należy mieć świadomość, że z seksem oralnym wiążą się określone zagrożenia.

Całkowicie bezpieczny seks?

Jeśli ktoś uważa, a uważa tak wiele osób młodych, iż seks oralny jest całkiem bezpieczny, to jest w błędzie i może srodze się zawieść. Seks oralny to oczywiście brak możliwości zajścia w ciążę i pod tym względem nikt nie musi się martwić. Jednakże nie tylko o takim zagrożeniu, nie tylko o takiej możliwości należy mówić.

Seks oralny bowiem wiąże się także z ryzykiem zakażenia wirusem brodawczaka ludzkiego. Jeśli ktoś jest zakażony tym wirusem, to osoba uprawiająca z nim seks oralny, jest w bardzo dużym stopniu narażona na wystąpienie nowotworów jamy ustnej. Poza tym również seks oralny wpływa na możliwość zakażenia się wirusem HPV, zwiększa się ryzyko pojawienia się nowotworu migdałków, podstawy języka czy też innych części w jamie ustnej. Z całą pewnością można stwierdzić, że jest on jednym z czynników wywołania wirusa HIV.

Comments are closed.

Inline
Inline