Siła muzyki a trening fizyczny

Aneta Rachwał - Adamczyk Lipiec 11, 2014 0
Siła muzyki a trening fizyczny

Muzyka jest niezwykle ważnym, a wręcz nawet niedocenionym elementem treningu, co sprawia, że większość z nas umila sobie nią ćwiczenia fizyczne. Warto wiedzieć, że muzyka, jeśli jest odpowiednio dobrana potrafi dać nam więcej energii, a tym samym ćwiczenia wykonujemy w sposób bardziej dynamiczny, a także robimy to chętniej.

Jak odpowiednio wybrać muzykę?

Zanim wybierzesz muzykę, która stanie się towarzyszką twoich codziennych treningów, zastanów się, jakie nuty cię porywają i które dodają motywacji. W sporcie muzyka daje nam naprawdę wiele, dlatego też warto włączyć ulubioną piosenkę i ruszyć na codzienny trening. Przy muzyce kroki stają się sprężyste, czas szybciej płynie, a tym samym nie odliczamy minut i sekund do zakończenia ćwiczeń. Dzieje się tak, dlatego, że tempo, jakie istnieje w muzyce sprawia, że mamy ochotę się ruszać, a to z kolei sprawia, że pozbywamy się monotonii i mamy ochotę na jeszcze więcej.

Jak złamać monotonię codziennych treningów?Zanim zdecydujesz, jaka muzyka będzie dla ciebie najbardziej odpowiednia, zapoznaj się z tempem swoich ulubionych piosenek. Dzięki temu sprawdzisz, co jest dla ciebie najbardziej odpowiednie i co warto wykorzystać podczas biegania czy też wykonywania ćwiczeń wysiłkowych. Jeśli już wiesz, co ci odpowiada znajdź kilka utworów, jakie idealnie do ciebie pasują. Możesz je posortować, aby potem łatwiej odnaleźć muzykę do biegania, czy też do ćwiczenia brzuszków. Ze stworzonej przez siebie listy muzycznej korzystaj zawsze, kiedy rozpoczynasz trening. Włączaj ją podczas rozgrzewki i słuchaj przez cały czas, nawet, jeśli czujesz zmęczenie, dostrzeżesz, że muzyka dodaje ci skrzydeł. Dodatkowo mieszaj swoją listę, aby była różnorodna. Nie kończ poszukiwań na kilku ulubionych utworach, ponieważ szybko znudzą ci się, a do treningu znów zawita monotonia.

Różnorodność kluczem do sukcesu

Musisz wiedzieć, że to właśnie różnorodność jest kluczem do sukcesu, dzięki któremu osiągniesz sukces w wybranej przez siebie dziedzinie sportu. Jeśli w kółko powtarzasz te same czynności, szybko znudzisz się a w rezultacie przestaniesz ćwiczyć. To oznaczać będzie, że po prostu monotonia będzie tak wielka, iż się poddasz, a tego właśnie chcemy uniknąć! Wystarczy niewielki odtwarzacz, a treningi staną się urozmaicone, przez co nigdy ci się nie znudzą.

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.

Inline
Inline