Jak słodycze wpływają na nasze zdrowie?

Marcin Lipiec 15, 2019 Możliwość komentowania Jak słodycze wpływają na nasze zdrowie? została wyłączona
Jak słodycze wpływają na nasze zdrowie?

Słodycze to produkty, po które sięgamy zasadniczo bardzo chętnie. Są one jednak dla człowieka w głównej mierze niekorzystne, aczkolwiek kilka pozytywów również można wymienić. Dlaczego człowiek sięga po słodycze? Najprościej można powiedzieć, że je uwielbia. To jednak nie wszystko. Wedle naukowców sięgamy po słodycze w momencie, gdy jesteśmy senni. Jest to reakcja organizmu na spadek poziomu cukru we krwi.

Innym powodem sięgania po słodycze jest zły nastrój. Słodycze stanowią węglowodany. Te z kolei powodują podniesienie poziomu tryptofanu, a ten przenika do mózgu człowieka. W tym organie następuje zwiększenie wytwarzania serotoniny, co znacząco poprawia nastrój. Tymczasem słodycze to produkt, który przyczynia się do powstania zjawiska nadwagi oraz otyłości.

Ponadto bardzo poważnym zagrożeniem dla człowieka jest w tym miejscu zaburzenie gospodarki hormonalnej. Ma to bezpośrednie przełożenie na rozwój cukrzycy typu II. Istotną kwestią jest wpływ spożywania słodyczy na rozwój próchnicy zębów, a w tym względzie z pewnością mamy do czynienia z poważnym problemem społecznym.

kamagra sklepSłodycze tak, ale w ograniczonej ilości

Spożywanie słodyczy samo w sobie nie jest czymś niewłaściwym. Istotnym elementem jest określony umiar, który należy zachować. Na jakie konkretne funkcje oraz narządy w ludzkim organizmie wpływają słodycze? Można tutaj wskazać na:

  • – pogorszenie stanu zdrowia zębów,
  • – zwiększone ryzyko nadwagi oraz otyłości,
  • – pogorszenie pracy serca, układu krążenia,
  • – pogorszenie funkcjonowania stawów oraz kręgosłupa

Słodycze i układ hormonalny

Mówiąc o wpływie słodyczy na organizm człowieka, należy wskazać na układ hormonalny. W tym względzie będziemy mówili o bardzo poważnym zagrożeniu. Jeśli bowiem spożywanych słodyczy jest bardzo wiele, to system hormonalny ulegnie rozchwianiu. Tym samym regulacja poziomu glukozy we krwi będzie znacznie utrudniona. To bardzo poważny krok ku temu, aby wystąpiła insulinooporność, a więc ku temu, abyśmy mieli do czynienia z cukrzycą.

Pozytywne aspekty spożywania słodyczy

Tak w zasadzie to trudno mówić o pozytywnych aspektach spożywania słodyczy. Jednakże można się o takie pokusić. Na pewno mogą one nam poprawić humor. Ponadto również niektóre ze słodyczy mogą nam dodać niezbędnej energii. Mowa w głównej mierze o czekoladzie. Zawiera ona w sobie nie tylko sporą ilość kalorii, ale ponadto również takie składniki jak magnez, żelazo, wapń oraz potas. W obliczu braku energii dobrze jest sięgnąć po tabliczkę czekolady gorzkiej lub też po czekoladowy batonik. Jednakże na pewno nie powinniśmy sięgać po słodycze nazbyt często, ponieważ wówczas o negatywnych skutkach takiego działania z pewnością będziemy mogli mówić.

Słodycze towarzyszą nam, na co dzień, a statystyki pokazują, że spożywamy ich zbyt dużą ilość. Tym samym trudno dziwić się zjawisku nadwagi, otyłości, chorób serca, które między innymi są powodowane właśnie przez nadmierną ilość spożywanych słodyczy. Dotyczy to zarówno osób dorosłych jak i tych najmłodszych.

Comments are closed.

Inline
Inline