Sportowe wydarzenia w Pruszkowie

Marcin Październik 9, 2014 0
Sportowe wydarzenia w Pruszkowie

Pruszków jest małym miastem, leżącym pod Warszawą (około 20 minut jazdy pociągiem SKM). Miasto liczy sobie około 60 tysięcy mieszkańców i jest częścią aglomeracji warszawskiej. Miasto ciągle się rozwija, rozbudowując swoją infrastrukturę stara się dostarczyć swoim mieszkańcom coraz więcej atrakcji.

W Pruszkowie, na ulicy Bohaterów Warszawy znajduje się kompleks sportowo rekreacyjny zarządzany przez Miejski Zarząd Obiektów Sportowych. Kompleks składa się z kilku obiektów sportowych, są to: Hala Widowiskowo-Sportowa „Znicz”, stadion, boiska piłkarskie, korty tenisowe. Miasto było już organizatorem przeróżnych wydarzeń sportowych – tych mniejszych i tych większych. Odbyło się tam między innymi Mistrzostwa Świata w Karate Tradycyjnym (w roku 1998), czy też Mistrzostwa Europy w Koszykówce kobiet (w roku 1999).

Wielkokubaturowa hala „Znicz”, w której odbyły się wyżej wymienione wydarzenia jest dużą halą sportową, która daje możliwość ustawienia obok siebie nawet czterech boisk (możliwość rozgrywania jednocześnie kilku meczy), co znacznie ułatwia rozgrywanie turniejów meczowych. Na trybunach w hali może zasiąść nawet trzy tysiące osób, a gdyby miejsc było zbyt mało, istnieje możliwość postawienia dodatkowej sceny na około tysiąc miejsc siedzących, bądź rozstawienia stołów (osiemset miejsc).

Kolejnym ważnym obiektem sportowym jest stadion, na którym są rozgrywane mecze pruszkowskiej drużyny MKS Znicz. Stadion jest mniejszy od hali i dysponuje niespełna dwoma tysiącami miejsc na trybunach. Jego atutem jest jednak nowoczesna budowa, spełniająca wymagania UEFA i pozwalająca na rozgrywanie meczy nawet późną jesienią, bądź wczesną wiosną. Nawierzchnią stadionu jest trawa naturalna z systemem podgrzewania. Jest ona wyposażona również w systemy drenażu oraz nawadniania. Stadion posiada własne zaplecze gastronomiczne co jest znacznym udogodnieniem. Sam obiekt leży w sąsiedztwie parku Potulickich – jednego z najpiękniejszych pruszkowskich parków (stadion i park dzieli rzeka Utrata).

Dla chcących poprawić swoje umiejętności, wybudowane zostały boiska treningowe, również należące do kompleksu sportowo rekreacyjnego. Kompleks boisk treningowych składa się z dwóch boisk, z czego jedno jest przeznaczone dla młodszych zawodników (chociaż z boiska mogą również korzystać zawodnicy profesjonalni) i posiada limit godzin do wykorzystania. Nawierzchnia jest wykonana z trawy hodowlanej i wyposażona w system drenażu.

Drugie boisko, przeznaczone do wykorzystania bez limitu godzin posiada nawierzchnią syntetyczną, na podbudowie z tłucznia kamiennego. Cały kompleks boisk jest otoczony „piłkochwytami”, dzięki czemu nie ma obawy o to, że piłka wyleci poza teren boiska i dostanie się na sąsiednie posesje. Boiska mogą zostać wynajęte ze opłatą i zgodą MZOS.

Pruszków posiada rozbudowany kompleks nowoczesnych obiektów sportowych. Największą popularnością cieszy się hala „Znicz”, na której jest organizowana większość wydarzeń sportowych w Pruszkowie.

Więcej o wydarzeniach sportowych w Pruszkowie znajdziecie na stronie www.cowmiescie.pl

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.

Inline
Inline