Sposoby na pobudzenie organizmu (bez kawy)

Anna Dydymska Kwiecień 29, 2016 2
Sposoby na pobudzenie organizmu (bez kawy)

Wiosna, to czas w którym wszystko budzi się do życia. Dni stają się coraz dłuższe, słońce świeci coraz jaśniej, temperatura za oknem rośnie z dnia na dzień. Mogłoby więc nam się wydawać, że my też powinniśmy mieć sporo energii. Niestety, często tak jak czekamy na nadejście wiosny, tak, gdy ona już przychodzi to zaczynamy odczuwać… zmęczenie. Często może mieć to związek z tak zwanym przesileniem wiosennym. Nasz organizm w czasie jesieni i zimy zużywa tyle energii, że, gdy nadchodzi wiosna zwyczajnie zaczyna nam jej brakować.

Jednak przesilenie wiosenne, to nie jedyny powód przez który możemy odczuwać zmęczenie. Często przyczyną jest po prostu intensywny tryb życia, praca od rana do wieczora, silny stres, czy problemy osobiste.

Aby się pobudzić sięgamy więc po naszą ulubioną kawę. Co ważne, większość z nas nie wyobraża sobie, by nie rozpocząć nią dnia. A i na jednej zwykle nie poprzestajemy, bo przecież dziś mamy ich tak wiele do wyboru: latte, espresso, cappuccino… Często nawet aż trudno się zdecydować.

Nie wielu jednak wie, że kawa tak naprawdę zaczyna działać po 30 minutach, w związku z tym pijąc jej zbyt wiele popełniamy błąd, zwłaszcza, że spożywana w dużych ilościach nie jest dobra zarówno dla naszego żołądka, jak i wątroby. Na szczęście istnieje wiele alternatyw którymi możemy zastąpić naszą ukochaną kawę.

Woda, cytryna i imbir

Nie od dziś wiadomo, że woda z cytryną jest idealna na dobry początek dnia. To połączenie nie tylko oczyszcza nasz organizm ze zbędnych toksyn, ale i dodaje energii na cały dzień. Z kolei połączenie imbiru, cytryny, i miodu pobudzi nie tylko nas, ale i całą pracę naszego mózgu do działania. Popołudniową kawę można zastąpić także sokiem z granatu, czy kompotem z suszonych śliwek.

Dobra herbata tak jak kawa

A herbat, które mogą wpłynąć na pobudzenie naszego organizmu jest naprawdę sporo. Zaczynając od herbaty miętowej, która na co dzień może nam się kojarzyć z leczeniem problemów żołądkowych, jak się okazuje ma także właściwości pobudzające. Bardzo popularna w ostatnich latach herbata yerba mate wspomaga nie tylko naszą ogólną koncentracje, ale prace całego umysłu. Herbata zielona – ta z kolei dodatkowo wspomoże naszą dietę, a także pracę naszego serca. Możemy ją pić o każdej porze dnia i nocy.

W zdrowym ciele, zdrowy duch

Dziś największym wrogiem dla naszego zmęczenia jest przede wszystkim siedzący styl życia jaki prowadzimy (zarówno w pracy, jak i w domu). Dlatego warto pamiętać o aktywności fizycznej. Rower, rolki, bieganie, pływanie, taniec, lub po prostu zwykły, codzienny spacer rano przed pójściem do pracy. Świeże powietrze (zwłaszcza przy pięknej, wiosennej pogodzie) doskonale wpływa na naszą energię i pracę organizmu na cały dzień. Ponadto chociaż mówimy raczej o napojach, nie powinniśmy zapominać o tym, by zwracać uwagę na to co jemy, gdyż składniki, które spożywamy mają ogromny wpływ na pracę naszego organizmu. ,,Jesteś tym co jesz” ciągle przecież słyszymy…

2 komentarze »

  1. pan Huczek Kwiecień 29, 2016 at 8:57 am -

    E tam, jak dla poranna kawka to jest to, bez czego obejść się nie można 🙂

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.

Inline
Inline