Sposoby na sylwetkę w wakacje

Anna Dydymska Kwiecień 18, 2016 0
Sposoby na sylwetkę w wakacje

Idą wakacje, a co za tym idzie pora na zaplanowanie wymarzonego urlopu. Ten zazwyczaj kojarzy nam się z wylegiwaniem na plaży, przy pełnym słońcu. Zawsze jednak pojawia się ten sam problem – co mam zrobić, by dobrze wyglądać w stroju kąpielowym? Jak zgubić te ,,kilka” kilogramów nagromadzonych jesienią i zimą? Okazuje się, że w tym celu nie musimy wylewać każdego dnia siódmych potów na siłowni. Często wystarczy kilka prostych trików, by podczas wakacji czuć się naprawdę fit.

Zacznij od śniadania

Śniadanie wyznacza nam rytm każdego dnia. Słowa te są jak najbardziej prawdziwe. W codziennym pośpiechu (zazwyczaj spóźnieni do pracy!) popełniamy ogromny błąd – nie jemy śniadania! Tym sposobem nie tylko nie dostarczamy naszemu organizmowi odpowiednich wartości odżywczych. Ta sytuacja sprawia, że w ciągu dnia stajemy się głodni i to prowokuje nas do sięgania po produkty, które nie są dobre dla naszego zdrowia – tym bardziej diety! Dlatego organizujmy sobie każdy dzień tak, by znaleźć czas na pierwsze śniadanie!

A co powinno się w nim znaleźć? Co ciekawe powinniśmy maksymalnie ograniczać wszelkie pieczywo, w szczególności białe. Zamiast niego można zdecydować się na przykład na musli. Ponadto musimy zwracać uwagę nie tylko na to co jemy na śniadanie, ale i co pijemy. Najczęściej jest to kawa, lub herbata, lecz jeszcze lepszą alternatywą okazuje się być woda z cytryną – ta nie tylko oczyszcza nas organizm, ale i daje energię na cały dzień!

Zmieńmy nasze przyzwyczajenia

Co najbardziej kochamy robić wieczorami? Nasz idealny przepis, to kanapa, ulubiony film, czy serial. Nie może również zabraknąć ulubionych przekąsek – chipsy, popcorn, paluszki, ciasteczka, czekolada, słodkie napoje… Wieczór mija miło, ale jego efekty musimy potem spalać godzinami. Brak ruchu, plus kalorie, to tragiczne połączenie dla naszej sylwetki.

Kolejnym złym nawykiem jest to co jemy w ciągu całego dnia, a w szczególności w godzinach pracy. Obiady na mieście, zwłaszcza w restauracjach typu fast food, to standard którym zaspokajamy nasz głód. Niestety przez to nie tylko tyjemy, ale i chorujemy. Dlatego zamiast hamburgera zdecydujemy się na zdrową sałatkę, owoc, jogurt, czy nawet płatki owsiane.

Czas porządków czasem odchudzania

Kiedy przychodzi wiosna zazwyczaj decydujemy się na gruntowne porządki, a czasem i małe remonty. Efekt może okazać się podwójnie zadowalający. Nie tylko będziemy cieszyć się pięknem naszego wnętrza, ale i przy okazji możemy zgubić naprawdę wiele zbędnych kilogramów. Potwierdzone jest bowiem, że wysiłek podczas sprzątania praktycznie w niczym nie różni się od wysiłku przy okazji ćwiczeń sportowych.

Suplementy wyłącznie jako pomoc

Wielu z nas najchętniej kupiłoby lekarstwo, które sprawi, że od zaraz będziemy mieć idealną figurę. Nic z tego. Suplementy diety, aktualnie dostępne na naszym rynku mają za zadania jedynie angażowanie naszego organizmu do większej aktywności, ale i przy okazji większego spalania. Dzięki temu są w zupełności bezpieczne.

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.

Inline
Inline