Jaki sprzęt do ćwiczeń wybrać i gdzie go kupić?

Bartek M. Maj 31, 2021 Możliwość komentowania Jaki sprzęt do ćwiczeń wybrać i gdzie go kupić? została wyłączona
Jaki sprzęt do ćwiczeń wybrać i gdzie go kupić?


Ćwiczenia fizyczne warto wykonywać w każdym wieku, aby dbać o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne. Nie wszyscy mają jednak możliwość uczęszczania do klubu fitness, albo na siłownię z różnych względów. Rozwiązaniem jest zorganizowanie sobie przestrzeni do ćwiczeń w domowym zaciszu. W takim przypadku rodzi się pytanie, które sprzęty do ćwiczeń najlepiej sprawdzą się w domowym treningu i gdzie można je nabyć w cenach, które nie zrujnują naszego portfela? Treningi w domu mają zarówno swoich zwolenników jak i przeciwników. Jakie argumenty przemawiają za zainwestowaniem we własny sprzęt do ćwiczeń? Dlaczego warto ćwiczyć w domu?

Oszczędność czasu i pieniędzy

Ćwicząc na własnym sprzęcie w domu oszczędza się cenny czas przede wszystkim na dojazdy na siłownię i z powrotem. Osoby, które muszą produktywnie wykorzystywać każdą sekundę w ciągu dnia, powinny się przekonać do domowego treningu. Co więcej, jest to o wiele bardziej ekonomiczna opcja. Nie trzeba bowiem płacić za karnet do klubu lub opłacać usług trenera personalnego.

Lepsza koncentracja

W klubie fitness czy na siłowni nie raz trudno jest się skupić na własnym treningu ze względu na obecność obcych ludzi dookoła. Dla niektórych ćwiczenie w tłumie może okazać się niekomfortowe, a wręcz paraliżujące. W takim przypadku trening w domu na pewno okaże się bardziej efektywny.

Higiena ćwiczeń

Na siłowni z jednego urządzenia może dziennie korzystać nawet kilkadziesiąt osób, z czego nie wszyscy dbają o zdezynfekowanie sprzętu, z którego korzystali. Ćwicząc na własnym sprzęcie w domu, unika się kontaktu z zanieczyszczonym sprzętem.

Jaki sprzęt do domowej siłowni?

O tym, w jaki sprzęt zainwestować, powinno zadecydować kilka czynników: cel treningowy, stopień zaawansowania w treningach i możliwości finansowe. Dla osób, które chcą zredukować swoją wagę, albo lubią zmęczyć się podczas treningu, dobrym rozwiązaniem będą maszyny do ćwiczeń cardio, pozwalające na spalenie dużej ilości kalorii podczas treningu i poprawienie swojej wydolności. Zalicza się do nich:

  • bieżnie
  • orbitreki
  • rowerki stacjonarne

Natomiast zupełnie inny sprzęt znajdzie się w kręgu zainteresowań osób, które lubią ćwiczyć siłowo, a ich celem jest zbudowanie masy mięśniowej lub ujędrnienie ciała. W takim przypadku dobrym pomysłem będzie kupno jednego z poniższych akcesoriów:

  • sztanga
  • hantle
  • kettlebells
  • gumy oporowe

Co więcej, bez względu na cel treningowy warto zainwestować w matę do ćwiczeń, rolery i kuleczki do masażu, albo piłkę gimnastyczną.

Gdzie kupić sprzęt do ćwiczeń?

Oponenci ćwiczeń w domu podkreślają, że zakup własnych urządzeń i akcesoriów to droga inwestycja. To prawda, że jednorazowo koszt niektórych maszyn może okazać się wysoki. Jednak trzeba pamiętać, że wybierając sprzęt dobrej jakości, będzie on służył długie lata, a potem w przeliczeniu, np. na ilość miesięcy ich użytkowania, koszty będą prawdopodobnie dużo niższe niż w przypadku odnawiania karnetu na siłowni.

Sprzęt do ćwiczeń używany i nowy warto zakupić przez Internet. Sklepy online często organizują sezonowe promocje, albo gwarantują obniżki cen dla nowych klientów lub subskrybentów newslettera. Dodatkowo, na portalach ogłoszeniowych można znaleźć sprzęt treningowy z drugiej ręki, często w idealnym stanie, w niezwykle konkurencyjnych cenach. Takich ofert warto szukać, np. w serwisie Pokato.pl, gdzie znajdują się oferty sprzedaży nowych i używanych urządzeń od osób prywatnych i firm. Portalem warto się też zainteresować, kiedy chce się pozbyć nieużywanego sprzętu. Jeśli bieżnia, orbitrek czy jakikolwiek inny sprzęt jest w dobrym stanie i stoi nieużywany, można wystawić ofertę sprzedaży i przy okazji na tym zarobić.

Comments are closed.

Inline
Inline