Jaki sprzęt treningowy wybrać?

Bartek M. Kwiecień 26, 2017 0
Jaki sprzęt treningowy wybrać?


Wybór odpowiedniego sprzętu do ćwiczeń jest bardzo ważny. Ma on wpływ nie tylko na komfort, ale również na efektywność treningu. Czym należy kierować się w czasie zakupów, by wybrać ten właściwy?

Dobry sprzęt to taki, który spełnia nasze oczekiwania. Dlatego na samym początku należy odpowiedzieć sobie na jedno zasadnicze pytanie: Jaki masz cel treningowy? Czy chcesz pozbyć się zbędnych kilogramów, poprawić swoją kondycję, a może wzmocnić i wymodelować mięśnie?

Orbitrek – komfort i bezpieczeństwo

Orbitrek to nowoczesna wielofunkcyjna maszyna treningowa, która jest swego rodzaju połączeniem steppera, roweru oraz bieżni. Jedną z zalet orbitreka jest to, że angażuje do pracy, w czasie ćwiczeń, prawie wszystkie duże partie mięśni. Trening na nim wzmacnia nie tylko mięśnie dolnej części ciała, ale również mięśnie grzbietu, ramion oraz brzucha. Kolejną charakterystyczną cechą orbitreka jest ruch eliptyczny, który w dużo mniejszym stopniu obciąża stawy, mięśnie oraz kości. Dzięki temu urządzenie to jest bardzo bezpieczne i może być używane nawet w czasie rehabilitacji.

Wioślarz – skuteczność

Wioślarz to niestety niedoceniane urządzenie, choć trening na nim przynosi widoczne efekty w dość krótkim czasie. Jedną z podstawowych jego zalet jest to, że angażuje w czasie ćwiczeń ponad dziewięćdziesiąt procent wszystkich mięśni. Jeśli więc zależy ci na wzmocnieniu mięśni pracy grzbietu, brzucha, ramion, klatki piersiowej, nóg i pośladków zakup do swojej domowej siłowni wioślarza.

Rower stacjonarny – poprawa kondycji

Rower stacjonarny jest jednym z popularniejszych urządzeń treningowych. Jeszcze do niedawna najczęściej można było spotykać rowerki z mechanicznym systemem generującym opór. Był to sprzęt dość tani, lecz mało wydajny. Trening na takim rowerku był niestety mało komfortowy. Obecnie dostępne są nowoczesne rowery magnetyczne, które zapewniają dużo lepsze warunki do ćwiczeń. Jest to doskonały sprzęt do treningu aerobowego.

Atlas do ćwiczeń – wzmocnienie mięśni

Jeśli podstawowym celem treningu jest rozbudowa i wzmocnienie mięśni to najlepiej zainwestować w atlas do ćwiczeń. Atlas jest maszyną przeznaczoną do treningu siłowo-wytrzymałościowego. Atlasy różnią się wielkością i ilością stanowisk. W zależności od modelu, na atlasie można wykonywać od kilku do kilkunastu różnych ćwiczeń. Atlas jest niezastąpiony w przypadku treningu ukierunkowanego na kształtowanie oraz wzmocnienie mięśni.

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.

Inline
Inline