Szczepienia przeciw grypie

Aneta Rachwał - Adamczyk Wrzesień 14, 2018 Możliwość komentowania Szczepienia przeciw grypie została wyłączona
Szczepienia przeciw grypie

Grypa to bardzo poważne schorzenie, które może być powodem różnych powikłań. Grypy oczywiście nie należy mylić z przeziębieniem czy też z anginą. Grypa ma nieco inny przebieg, powikłania i jest wywoływana przez wirus. Grypa to choroba, której bagatelizować nie można. Nie można jej także przechodzić, z czym możemy nieraz mieć do czynienia. Lekceważenie tej choroby może prowadzić do powikłań w postaci zapalenia osierdzia czy też zapalenia mięśnia sercowego. Co roku z powodu powikłań pogrypowych umiera w naszym kraju wiele osób.

Zaszczep się na grypę

Na grypę można się zaszczepić. Na tenże temat mamy bardzo wiele różnych sprzecznych opinii. Mamy bardzo wielu zwolenników owych szczepień jak również i bardzo wielu przeciwników. Jak tymczasem należy podchodzić do owej szczepionki? Jest ona skuteczna w granicy 40 do 70% przypadków, co jest wynikiem bardzo dobrym. W niewielkiej ilości osób można tak naprawdę mówić o skutkach ubocznych zaszczepienia. Oczywiście takiej reakcji organizmu nie można całkowicie wykluczyć, aczkolwiek więcej mamy argumentów za tym, aby się zaszczepić przeciw grypie niż za tym, aby się nie szczepić. Szczepionki można podawać już od szóstego miesiąca życia, a tym samym już niemowlaki można poddawać tym szczepieniom.

Szczepienia są zasadniczo płatne, aczkolwiek cena szczepionki na pewno nie jest zbyt wysoka. To bardzo istotne, ponieważ tak naprawdę jest to zabieg, który może spowodować, że nie będziemy chorować przez cały sezon jesienny, zimowy jak również i wiosną. Unikniemy także w ten sposób ewentualnych groźnych dla zdrowia powikłań.

Comments are closed.

Inline
Inline