Sztuczne rzęsy – modne, ale czy zdrowe?

Aneta Rachwał - Adamczyk Sierpień 30, 2019 Możliwość komentowania Sztuczne rzęsy – modne, ale czy zdrowe? została wyłączona
Sztuczne rzęsy – modne, ale czy zdrowe?

Zazwyczaj mówi się, że rzęsy po zrobieniu zabiegu przedłużenia są zniszczone i osłabione. Wynika to w dużej mierze przez złą aplikację kosmetyczki. Wiele osób odradza robieniu takich zabiegów, aby nie ingerować w nasze ciało. Skubanie i pocieranie rzęs, które są sztuczne może skutkować dużymi zaburzeniami ich rośnięcia oraz wypadania, co z pewnością negatywnie wpływa na wygląd rzęs i powoduje ubytki.

Zabieg przedłużania rzęs

Zabieg przedłużania rzęs przez osobę wykwalifikowaną w tej dziedzinie, polega na doczepianiu do jednej naturalnej rzęsy, jednej rzęsy sztucznej na całej długości naturalnej rzęsy( nie tylko u nasady). Efekt jest bardzo ładny, gwarantuje elegancki wygląd, lekkość rzęs, nie trzeba ich codziennie malować, a później robić demakijażu. Rzęsy się nie plączą, są rozdzielone, układają się ładnie i równo. Wypadanie i regeneracja rzęs przechodzi lekko, jeśli można rzęsy przeczesać swobodnie i nie są one sklejone.

Przed zabiegiem doczepienia sztucznych rzęs, trzeba dobrać je odpowiednio do długości rzęs naturalnych, aby nie obciążać ich mocno i efekt nowych rzęs nie był brzydki, niedostosowany do danej osoby, twarzy. Ponieważ może to spowodować ich mocne osłabienie i wypadanie. Jeżeli dana kobieta ma bardzo delikatne rzęsy, wybiera się wtedy najmniejszą grubość sztucznych rzęs czyli 0,1 mm. Żywotność każdej rzęsy to około dziesięć tygodni. Po tym czasie rzęsa sama wypada i na jej miejscu wyrasta nowa rzęsa. Gdy sztuczne rzęsy zostaną źle przyklejone, wtedy potrzebne są dwa i pół miesiąca, aby rzęsy odzyskały swój dawny wygląd.

Comments are closed.

Inline
Inline