Co to takiego poduszka sensomotoryczna?

Marcin Grudzień 8, 2017 Możliwość komentowania Co to takiego poduszka sensomotoryczna? została wyłączona
Co to takiego poduszka sensomotoryczna?

Nie jest żadną tajemnicą, że współczesny człowiek odznacza się coraz gorszą kondycją jeśli chodzi o jego kręgosłup. Powodem tego oczywiście jest praca, jest to, że pracujemy zbyt wiele, pracujemy w niewłaściwej pozycji, nie szanujemy swojego zdrowia, swojego kręgosłupa. Tym samym wynikiem tego jest coraz większa liczba przypadków skrzywienia kręgosłupa, jest coraz większa liczba osób wymagających odpowiedniej rehabilitacji kręgosłupa. To oczywiście odbija się również na całokształcie naszego zdrowia.

Problemy z kręgosłupem

Narzekamy na nasz kręgosłup, ale to nie wystarczy, ponieważ musimy podjąć bardziej radykalne, bardziej konkretne działania. Jednym z bardziej trafnych rozwiązań na pewno jest zastosowanie poduszki sensomotorycznej. Czym jest ów produkt i co nam on może dać? Owa poduszka jest elementem wykonanym z tworzywa elastycznego, który stosowany jest jako podkładka pod część lędźwiową lub pod pośladki. Na rynku możemy jednocześnie też spotkać profesjonalne przedmioty takie jak:

  • beret rehabilitacyjny
  • dysk sensomotoryczny

Jakie jest działanie poduszki sensomotorycznej?

W jaki sposób działa poduszka sensomotoryczna? Jej sekretem jest specjalny kształt, dzięki któremu w pozycji siedzącej mamy do czynienia z tak zwanym siedzeniem dynamicznym. Polega ono na tym, że ciało danej osoby jest przez cały czas w pewnym niewielkim ruchu, chociaż de facto dana osoba może tego nie odczuwać. Dzięki jej zastosowaniu możemy mówić o prawidłowym ułożeniu krążków międzykręgowych, a tym samym nie mamy do czynienia z uciskiem na rdzeń kręgowy. Efektem tego oczywiście jest to, że bóle kręgosłupa ulegają znacznemu zmniejszeniu, a po dłuższym czasie możemy również mówić o całkowitym ich ustąpieniu.

Gdzie kupować?

Sama poduszka sensomotoryczna jest produktem, który możemy polecić każdemu i to nie ulega żadnej wątpliwości. Jednakże warto stawiać na produkty oryginalne, warto stawiać na to, co jest związane z gwarancją pełnej skuteczności. Tym samym jeśli zależy nam na poduszce sensomotorycznej, która będzie działać, to powinniśmy dokonać jej zakupu w profesjonalnym sklepie ortopedycznym. To, co znajdziemy w innych sklepach, może okazać się podróbką, a tym samym może nam zupełnie nie pomóc. Tymczasem naszemu kręgosłupowi powinniśmy pomóc, powinniśmy o niego odpowiednio zadbać i to nie tylko od czasu do czasu, ale zasadniczo każdego dnia powinniśmy zapobiegać bólom kręgosłupa. Poduszki ortopedyczne znakomicie spełniają to zadanie. Zatroszczą się o zdrowy kręgosłup, ale również o komfortowy sen.

Comments are closed.

Inline
Inline