Taniec jako forma aktywności fizycznej

Marcin Maj 30, 2016 2
Taniec jako forma aktywności fizycznej

Bycie aktywnym fizycznie nie musi oznaczać wylewania hektolitrów potu na siłowni, na bieżni, czy w terenie, ani wyczerpujących ćwiczeń innego rodzaju. Można ćwiczyć bardzo przyjemnie, na przykład tańcząc. Taniec jest nie tylko formą spędzania wolnego czasu, pasją, która pozwala poznawać wielu ciekawych ludzi, ale także ćwiczeniem dla wszystkich partii mięśni naszego ciała.

Połączenie pasji i ruchu

Tańcząc można spędzać czas w przyjemny sposób. Jest to połączenie muzyki, emocji, rytmu i ruchu. Taniec przynosi nam wiele korzyści, także fizycznych. To forma aktywności fizycznej dla każdego, bez względu na wiek, płeć czy kondycję i stan zdrowia. Zawsze można dobrać dla siebie taki styl tańca i jego dynamikę, które będą nam odpowiadały.

Zamiast ćwiczeń fitness równie dobrze możemy rozpocząć intensywne kursy tańca towarzyskiego, czy zapisać się na modne lekcje salsy. To taniec szybki, dynamiczny, w którym pracują jednocześnie różne partie mięśni. Pozwala na zgubienie zbędnych kilogramów, zredukowanie tkanki tłuszczowej, wyrobienie mięśni, ale i osiągnięcie pięknej, harmonijnej sylwetki. Kilkumiesięczne lekcje tańca umożliwią poprawę kondycji, a nawet pozbycie się wady postawy. Tańcząc musimy bowiem zachować odpowiednią ramę do danego stylu, co powoduje, że prostujemy się i prawidłowo stawiamy stopy.

Rzeźbienie sylwetki przez taniec

Taniec pozwala połączyć przyjemne z pożytecznym. Żaden inny sport nie wyrabia w takim stopniu naszej wytrzymałości fizycznej i nie rzeźbi poszczególnych mięśni. Jest sposobem na spędzanie przyjemnie wolnego czasu, ale jak najbardziej aktywnie.

Jeśli nie mamy możliwości, aby zapisać się stacjonarnie na lekcje tańca, nie musimy rezygnować z tej przyjemnej formy aktywności. Zawsze możemy wybraće-taniec. Nauka tańca przez internet to coraz bardziej popularny sposób na zdobycie przydatnych na parkiecie umiejętności tanecznych. Płacąc stosunkowo niewielką kwotę za dostęp do poszczególnych lekcji wybranego stylu tanecznego, można w zaciszu własnego domu uczyć się kroków przygotowawczych, kroków podstawowych – do tyłu i do przodu, obrotów i wielu innych kombinacji ruchowych oraz układów – solo i z partnerem lub partnerką. Ważne jest, aby w ogóle zacząć się ruszać i ćwiczyć, odzyskując kondycję fizyczną oraz dążąc do wymarzonej sylwetki. Lekcje tańca przez internet przeznaczone są właściwie dla każdego, kto tylko lubi tańczyć i chce ćwiczyć w takim trybie.

2 komentarze »

  1. Ada Maj 30, 2016 at 1:37 pm -

    O e-tańcach jeszcze nigdy nie słyszałam, ciekawy i wygodny sposób na aktywne spędzanie czasu. Jako dziecko przez kilka lat brałam udział w lekcjach tańca, bardzo mi tego brakuje. Może w przyszłości zapiszę się na kurs tańca towarzyskiego 🙂

    • Marcin Czerwiec 2, 2016 at 7:30 am -

      Wiele zajęć typu fitness łączy elementy klasycznego aerobiku i tańca. Najpopularniejsza jest chyba zumba. Także taniec jako forma wysiłku fizycznego to nic nowego, znamy to od lat 😉

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.

Inline
Inline