Trener personalny – ekspert od treningu

Marcin Luty 22, 2017 0
Trener personalny – ekspert od treningu

Aktywność fizyczna to najtańszy lek i kosmetyk w jednym. Usprawnia krążenie krwi, dotlenia organizm, wzmacnia serce i cały układ ruchu, stanowi doskonałą profilaktykę wielu chorób cywilizacyjnych. Sprzyja zatem zachowaniu doskonałej kondycji, zdrowia i nienagannego wyglądu. Bardzo często codzienna aktywność fizyczna wydaje się być nieco chaotyczna. A w ruchu chodzi o to, aby po pierwsze nie szkodził, generując kontuzje, a po drugie – aby służył realizacji zamierzonych celów. Wtedy najefektywniejsze okazują się być treningi z trenerem personalnym.

Czym jest trening personalny?

Trenować można w bardzo różnoraki sposób – w domu, na świeżym powietrzu, w klubie fitness, na zorganizowanych zajęciach grupowych… Teoretycznie każda forma ruchu jest wskazana, jednak istnieją specyficzne sytuacje, gdy warto wykonywać nie przypadkowy, a bardziej przemyślany trening. Mowa m. in. o treningu po urazach czy kontuzjach, o osobach z dużą otyłością, schorzeniami układu ruchu czy układu sercowo – naczyniowego. Wtedy nieoceniony okaże się instruktor, który profesjonalnie oceni stan zdrowia danej osoby i dopasuje indywidualny tryb treningu. Taki trener personalny sprawdzi się także w realizacji określonych celów treningowych – mowa tu o redukcji masy ciała, rozbudowie masy mięśniowej czy przygotowaniu do zawodów sportowych.

Na czym polega współpraca z trenerem personalnym?

Trener personalny to ekspert z zakresu aktywności fizycznej, który nierzadko posiada także wykształcenie dietetyczne. Dzięki temu może opracować kompleksowy plan dietetyczno – treningowy, który zwiększy efektywność pracy nad sylwetką, doskonałym samopoczuciem i poprawą stanu zdrowia. Współpraca z trenerem personalnym powinna rozpocząć się od dokładnego wywiadu, mającego na celu oszacowanie stanu zdrowia, kondycji oraz oczekiwań konkretnej osoby względem treningu. Na kolejnych spotkaniach realizowany jest założony plan treningowy oraz na bieżąco analizowane są efekty pracy i – w razie potrzeby – wprowadzane są konieczne modyfikacje.

Zalety indywidualnego treningu z instruktorem

Trener personalny to doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto źle czuje się na zajęciach grupowych lub ćwiczenia w takim trybie nie przynoszą pożądanych efektów. Trener personalny dopasowuje ćwiczenia do aktualnych możliwości organizmu, korygując błędy techniczne, co zwiększa efektywność treningu i zmniejsza jego kontuzjogenność. Ponadto na każdym etapie pracy nad sylwetką wprowadzane są konieczne zmiany – wymagany wraz z upływem czasu wzrost intensywności treningu czy okresy nasilonej regeneracji. Trening z instruktorem okazuje się być zatem najefektywniejszą formą pracy nad sylwetką. Dla wielu osób problematyczna jest cena takiej usługi, przewyższająca koszty tradycyjnego treningu w fitness klubie. Jednak w dłuższej perspektywie czasu taka forma treningu z instruktorem okazuje się być bardziej ekonomiczna, gdyż znacznie szybciej osiągniemy zamierzony efekt. Ponadto wiedza zdobyta podczas takich konsultacji umożliwi dalszą samodzielną pracę nad sylwetką oraz ułatwi wypracowanie odpowiednich nawyków treningowych czy żywieniowych.

W Bydgoszczy Trenera Personalnego znajdziecie tutaj: http://ibtrenerpersonalny.pl/

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.

Inline
Inline