Trener personalny – konieczność czy zbędny wydatek?

Marcin Listopad 26, 2015 0
Trener personalny – konieczność czy zbędny wydatek?

Dawniej posiadaniem własnego trenera poszczycić mogły się głównie gwiazdy i celebryci. Obecnie coraz większa ilość osób decyduje się na skorzystanie ze wspomnianego rozwiązania. Czy słusznie?

Brak czasu na samodzielne przygotowanie posiłków, przekąski z restauracji typu fast food, wszechobecne słodycze i brak aktywności fizycznej to czynniki, które w znacznym stopniu przyczyniają się do powstawania nadwagi. A takowa wywiera negatywny wpływ zarówno na nasze samopoczucie, ocenę własnej atrakcyjności, jak i zdrowie fizyczne. W związku z powyższym coraz większa ilość osób decyduje się na trening personalny. Czy to dobre i godne polecenia rozwiązanie, czy może chwilowa moda generująca kolejny, zbędny wydatek?

Osoby, które mają w planach rozpoczęcie treningu i zrzucenie zbędnych kilogramów, nie tylko mogą, ale wręcz powinny skorzystać z pomocy trenera personalnego. Dlaczego to takie ważne?

Motywacja czyni cuda

Motywacja to czynnik, stanowiący z reguły klucz do osiągnięcia sukcesu. Niestety, dla sporej ilości osób jest on niczym typowa, miejska legenda; słyszały o nim, lecz nigdy nie doświadczyły. Niemniej jednak to właśnie odpowiednia motywacja jest w stanie sprawić, że nawet ludziom, którzy zmagali się z nadwagą od wielu lat, w końcu udaje się osiągnąć wymarzoną sylwetkę bez efektu jo – jo. Oczywiście nikt nie motywuje do pracy nad linią ciała lepiej, niż personalny trener. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że profesjonalny trener posiada szeroką wiedzę zarówno z dziedziny sportu i anatomii, jak i dietetyki oraz psychologii.

Technika to podstawa

Sposób wykonywania ćwiczeń wywiera ogromny wpływ na efekty treningu. W przypadku osób początkujących, trenujących samodzielnie, uniknięcie błędów technicznych właściwie nie jest możliwe. Warto dodać, że niewłaściwie wykonywane ćwiczenia mogą doprowadzić do obciążenia stawów, a nierzadko również kontuzji. Jak łatwo się domyślić, rozwiązaniem problemu jest trening pod okiem profesjonalisty, który nauczy nas, w jaki sposób wykonywać ćwiczenia, a ponadto poinstruuje jak korzystać z przyrządów na siłowni. Treningi personalne stanowią więc swego rodzaju przepustkę do osiągnięcia odpowiedniej sylwetki w sposób bezpieczny i efektywny zarazem.

Możliwości i predyspozycje

Każdy z nas posiada inną wytrzymałość i rodzaj budowy. Odpowiednio dobrany trening to taki, który uwzględnia wspomniane czynniki. Nie posiadając szerokiej wiedzy na temat anatomii i sportu, po prostu nie jesteśmy w stanie samodzielnie ułożyć profesjonalnego planu treningowego. Z tego względu warto zdecydować się na sprawdzenie swoich możliwości treningowych i predyspozycji, pod okiem trenera osobistego, który pomoże nam wybrać zarówno rodzaj treningu, jak i ilość i częstotliwość wykonywanych ćwiczeń. Niekiedy bowiem potrzebna bywa przerwa w treningu.

Trener osobisty to osoba, z której usług może skorzystać dosłownie każdy. Niemniej jednak pomoc trenera jest wręcz nieoceniona w przypadku tych z nas, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sportem. Warto dodać, że zajęcia z trenerem osobistym nie są tym samym, co zajęcia grupowe. Trener personalny koncentruje się bowiem wyłącznie na osobie klienta, korzystającego z jego pomocy. W przypadku zajęć grupowych prowadzący musi zwracać uwagę na wszystkich ćwiczących. W związku z powyższym nie jest on w stanie poświęcić zbyt dużej ilości czasu wyłącznie jednej osobie. Jeśli pragniesz skorzystać z usług profesjonalnego trenera personalnego, to serdecznie zapraszamy na www.Niku.pl

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.

Inline
Inline