Gdy trening jest zakończony – kolejne kroki

Aneta Rachwał - Adamczyk Sierpień 22, 2020 Możliwość komentowania Gdy trening jest zakończony – kolejne kroki została wyłączona
Gdy trening jest zakończony – kolejne kroki

Trening powinien mieć jasno ustalony cel, do którego należy dążyć. Powstaje jednakże pytanie o to, co robić wówczas, gdy ów plan jest zrealizowany, gdy cel jest w całości lub w pewnym zakresie osiągnięty? Jest to na pewno spory problem dla wielu osób, które wówczas nie mając konkretnej motywacji zaprzestaje aktywności fizycznej. Po pewnym czasie pojawiają się niechciane efekty. Nowa mobilizacja nie zawsze jest łatwa do uzyskania, a tym samym uprzednio podjęty wysiłek idzie na marne. Jeśli więc pewien plan treningowy jest zakończony, to nie wolno spoczywać na laurach, nie wolno pozostawać bezczynnym, ale mieć w zanadrzu bardzo konkretne działania.

Jak nie utracić dotychczasowych osiągnięć?

Osiągnięte wyniki powinny motywować do tego, aby działać nadal, aby podejmować pewne wysiłki. Nie muszą być one tak intensywne, ale powinny mieć miejsce w naszej codzienności. W jaki sposób możemy działać? Na pewno można kontynuować plan, który się dotychczas sprawdził, można powtórzyć ten plan, który się sprawdził lub też ułożyć nowy plan i oczywiście się do niego stosować. Należy oczywiście spojrzeć na plan, który dotychczas był realizowany.

Czy był on właściwy, czy jego wykonanie sprawiało wiele trudności, czy każdy jego element faktycznie dawał takie rezultaty, jakich dana osoba oczekiwała? Odpowiedź na tak zadane pytania na pewno pozwoli nie tylko bardziej efektywnie ćwiczyć, ale również sprawi, że owe ćwiczenia nie będą człowieka męczyć, będzie w nich zawarte znacznie znacznie więcej przyjemności. Nie warto jednak przerywać tego, co się sprawdziło.

Comments are closed.

Inline
Inline