Wiosna – koszmar dla alergika

Aneta Rachwał - Adamczyk Maj 19, 2015 0
Wiosna – koszmar dla alergika

Czas wiosenny to z całą pewności, najtrudniejszy okres dla alergików, albowiem zmagają się oni z wielką ilością nieprzyjemnych objawów. Warto, więc wiedzieć, w jaki sposób poradzić sobie z kaszlem, katarem, czerwonymi oczami a nawet wysypką oraz dusznościami.

Obecnie szacuje się, że niemal czterdzieści procent Polaków boryka się z problemem alergii oraz uczulenia. Aż osiem milionów naszych rodaków cierpi na nieżyt nosa, dlatego nasz kraj jest w czołówce, jeżeli mowa o występowaniu odczynu alergicznego. Dodatkowo bardzo często się zdarza, że katar alergiczny oraz astma występują wspólnie, przez co problem jest jeszcze większy. Trudno radzić sobie z takim problemem, dlatego warto mieć na uwadze to, w jaki sposób można sobie pomóc.

Wiosenne pylenie, – w jaki sposób je przetrwać?

Najlepszym sposobem na wiosenne pylenie jest po prostu unikanie alergenu, jednakże nie zawsze jest to możliwe. Wszak na dworze pełno jest pyłków drzew, traw, przez co trudno jest ich unikać. Naturalnie możemy ograniczyć przebywanie na świeżym powietrzu i wychodzić we wczesnych godzinach porannych bądź też po opadach deszczu. Warto po spacerze dokładnie umyć twarz oraz ręce, zaś garderobę suszyć w domu.

Uporczywy kaszel, katar, zatkany nos, łzawienie z oczu to trudne objawy alergii, którym uniesposób zaradzić. Dlatego też warto korzystać ze środków antyalergicznych, które to zakupić można w każdej aptece bez recepty. Pozwolą nam one na szybsze leczenie nieprzyjemnych objawów alergii wiosennej. Najlepsze są te leki, które to łatwo się aplikuje a dodatkowo działają one niemal natychmiast. Są to przede wszystkim farmaceutyki, które wykazują działanie antyhistaminowe. Są to leki nowej generacji, których działanie może utrzymać się aż dwadzieścia cztery godziny od podania. Dodatkowo są one bezpieczne, albowiem dowiedziono tego w badaniach klinicznych. Substancje zawarte w lekach łagodzą alergiczne zapalenie błony śluzowej i skutecznie pozwalają zapomnieć nam w czasie wiosny o tym, że jesteśmy alergikami.

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.

Inline
Inline