Witamina D dla zdrowia

Marcin Luty 17, 2017 0
Witamina D dla zdrowia

Witaminy powinien spożywać każdy z nas bez żadnego wyjątku i jak najbardziej tego aspektu nikt nie powinien zaniedbywać. My w tym miejscu chcemy wskazać na jedną z konkretnych witamin i na jej wpływ na nasze zdrowie, na prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu. Chodzi nam mianowicie o witaminę D. Nie będziemy dzielić jej na witaminie D3 czy też na inne jej odmiany, ale chcemy skupić się na witaminie D jako na takiej. Z wielu źródeł możemy usłyszeć, że witamina D jest nam bardzo potrzebna, że jest ona niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu i jest to oczywiście jak najbardziej prawda. Mówiąc o owej witaminie, będziemy przede wszystkim chcieli wskazać na jej pozytywny wpływ na nasz układ kostny, na konieczność jej uzupełniania, abyśmy mogli mówić o prawidłowym funkcjonowaniu naszego układu kostnego.

Ochrona dzięki witaminom

zdrowie i urodaJednocześnie także można mówić o prawidłowym rozwoju, o prawidłowym funkcjonowaniu naszych zębów, o ich odpowiedniej ochronie. Brak właściwej dawki witaminy D w naszej diecie może spowodować krzywicę u dzieci, a w przypadku osób dorosłych można mówić o bólach kostnych, można mówić o pewnym nadwyrężeniu. Poza układem kostnym można także mówić o pozytywnym wpływie na inne elementy, na nasz układ mięśniowy, jak również na nasz układ nerwowy. Oczywiście nie powiemy, że jest to najważniejsza witamina, o jaką powinniśmy zadbać, ale na pewno jest to jedna z tych najbardziej istotnych, której niedobór odbija się w bardzo dużym stopniu na naszym zdrowiu, na naszym samopoczuciu każdego dnia. Poza wymienionymi aspektami, witamina D ma także bardzo pozytywny wpływ na takie aspekty związane z naszym zdrowiem, jak chociażby nasz układ immunologiczny, jak pewne aspekty związane z naszym metabolizmem, jak nasz układ rozrodczy czy też nasz układ krążenia.

Z pożywienia i z suplementów

Witamina D powinna być dostarczana z pożywieniem, powinna być dostarczana wraz z różnymi suplementami diety, a ponadto źródłem owej witaminy dla naszego organizmu jest także słonce. Dlatego też przebywanie przez kilka godzin na spacerze latem jest jak najbardziej wskazane. Oczywiście należy zadbać o to, aby się nie spalić, aby nie narażać się na szkodliwe promienie ultrafioletowe, gdyż one mogą wywoływać nowotwór skóry, ale stosując pewną ochronę od słońca będziemy mogli mówić o właściwym postępowaniu, o dostarczaniu sobie w ten sposób pewnej istotnej dawki witaminy D. Nie można zaniedbać zatem tego, aby każdego dnia zadbać o ową witaminę, a zwłaszcza w okresie jesiennym czy też w okresie zimowym, gdy mamy do czynienia z mniejszą ilością dni słonecznych.

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.

Inline
Inline