Właściwe buty fitness

Marcin Listopad 13, 2014 0
Właściwe buty fitness

Cała masa kobiet w ostatnim czasie popłynęła na fali mody na aktywność fizyczną. Kolejne trenerki personalne pojawiają się dając do wyboru ciekawe pomysły nie tylko na aktywność ruchową ale również motywację i koncepcje dietetyczne. Rzesze kobiet dobijają się do siłowni i klubów fitness z chęcią regularnego treningu. Zanim jak one skierujecie się na zajęcia fitness czy też te indywidualne na siłowni, pod okiem  trenera trzeba skompletować odpowiednią odzież, a przede wszystkim obuwie sportowe przeznaczone do tego rodzaju treningów.

Od lat trwa dyskusja między zwolennikami ćwiczenia boso, a tymi którzy za bezpieczniejsze i wygodniejsze uznają ćwiczenie w butach. Trzeba pamiętać, że odpowiednie buty do fitnessu zabezpieczają stopę przed wieloma kontuzjami. Jakie zatem buty wybrać, udając się do klubu fitness na zajęcia? Prawda jest taka, że każdy z wiodących producentów obuwia sportowego wypuścił, i regularnie wypuszcza na rynek kolejne modele butów przeznaczonych do treningu. Godnych uwagi jest przynajmniej kilka modeli, które najlepiej sprawdzają się podczas treningów o różnej intensywności. Nike Wmns Free 50 Tr Fit to model z linii Nike Free stworzony z myślą o kobietach i fitnessie. Z tego połączenia powstały lekkie buty, które dają stopom poczucie największej swobody ruchów podczas treningu. Ale nie tylko firma Nike pomyślała o trenujących kobietach. Firma Reebok również ma swoje sztandarowe buty do fitnessu dla kobiet. Mowa tutaj o modelu Reebok Easytone.

Wytrzymałe materiały wykorzystane przy konstruowaniu tego buta pozwalają na wykonywanie w nich nawet najbardziej wymagających treningów, o dużej intensywności. Technologie wykorzystane w modelu Reebok Easytone dają zwiększoną stabilizację stopy podczas każdego, nawet drobnego ruchu. Doskonałe odprowadzanie wilgoci pozwala na długie treningi, bez obniżania wygody w czasie ich trwania. Adidas również ma w produkcji kilka linii butów stworzonych z myślą o fitnessie. Najciekawszym z nich jest model Adidas Arianna. Lekka piankowa podeszwa, doskonałej jakości wyściółka zapewniająca komfort podczas nawet długotrwałych treningów o wzmożonej intensywności to nie jedynie zalety tego modelu. Podbijają również rynek dzięki swojej niskiej wadze i doskonałej termoregulacji wewnątrz buta. Jeśli wybierzemy jeden z tych modeli możemy być pewne, że uczestnicząc w zajęciach fitness nasze stopy będą odczuwały komfort.

Interesują Cię buty fitness – zajrzyj TUTAJ

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.

Inline
Inline