Wspomaganie naturalnych procesów regeneracyjnych skóry

Bartek M. Listopad 9, 2016 0
Wspomaganie naturalnych procesów regeneracyjnych skóry

W ciągu całego życia skóra ludzka narażona jest na różnego rodzaju urazy. Gdyby nie zdolności regeneracyjne, wygląd i stan zdrowia naszej skóry mogłyby pozostawiać wiele do życzenia. Na szczęście chorej skórze można pomóc.

Zdrowie intymne kobiety nie zawsze wygląda tak, jakbyśmy sobie tego życzyły. Skóra warg sromowych i okolic wejścia do pochwy jest wyjątkowo cienka, delikatna i wrażliwa. Podatność na różnego rodzaju urazy jest tu wielokrotnie większa niż na innych częściach ciała. Czy da się ich uniknąć?

Tak naprawdę niewiele trzeba, by doszło do mikrouszkodzeń skóry w obrębie warg sromowych i wejścia do pochwy. Czasem winowajcą są zmiany hormonalne, które nadmiernie wysuszają sfery intymne, innym razem może to być efekt mechanicznych urazów. Ich źródłem mogą być zarówno zbyt intensywne ćwiczenia fizyczne (jazda konno, jazda na rowerze, fitness), jak i stosunki seksualne. W tym drugim wypadku źródła urazów można się doszukiwać w zbyt krótkiej i powierzchownej grze wstępnej, która nie przygotowuje w prawidłowy sposób ciała kobiety do stosunku seksualnego. W efekcie mamy „stosunek na sucho” powodujący obtarcia i pęknięcia śluzówki. Często jest to odczuwalne pod postacią swędzenia i pieczenia. Także nieprawidłowy strój może być przyczyną obtarć i odparzeń w obrębie miejsc intymnych.

Błona śluzowa na szczęście ma silne właściwości regeneracyjne. Podobnie skóra. Jednak kiedy swędzi i piecze, chcemy jak najszybciej pozbyć się dolegliwości, co wtedy? Natychmiastową ulgę przynosi kąpiel w ciepłej wodzie. Miejsca zmienione chorobowo można umyć żelem do higieny intymnej, najlepiej takim, który ma właściwości nawilżające i łagodzące, oraz zdolność do przyspieszania gojenia. Polecane są żele z wyciągiem z kory dębu, które wzmacniają właściwości ochronne błony śluzowej. Po kąpieli najbardziej podrażnione miejsca można smarować specjalnym kremem intymnym. Krem taki można kupić w aptece bez recepty.

Często, aby na dobre pozbyć się dolegliwości, trzeba nieco zmienić tryb życia. Wąskie stringi zamienić na wygodne, bawełniane majteczki, zrezygnować z obcisłych jeansów na rzecz luźnych spodni, spódnic i tunik, wymienić siodełko w rowerze na szerokie i miękkie. Jeśli przyczyną problemu jest suchość pochwy w trakcie stosunku seksualnego, można stosować dostępne aptekach i drogeriach specjalne żele nawilżające, tzw. lubrykanty.

Więcej na temat rozwiązywania problemów intymnych można przeczytać na www.piramidazdrowiaintymnego.pl.

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.

Inline
Inline