Jak wybrać odpowiednią bieżnię?

Bartek M. Listopad 22, 2019 Możliwość komentowania Jak wybrać odpowiednią bieżnię? została wyłączona


Bieżnia to bardzo popularne urządzenie, które pozwala spalić znacznie więcej kalorii niż na jakimkolwiek innym sprzęcie. Dodatkowo wspomaga zrzucenie zbędnych kilogramów, wzmacnia mięśnie całego ciała oraz pozwala poprawić pracę serca.

Największą zaletą bieżni jest to, że można dzięki niej wykonywać ćwiczenia w domu bez względu na panującą pogodę czy porę roku. Nowoczesne bieżnie posiadają zaawansowany system komputerowy, który pozwala ustalić zakres prędkości od 1 do nawet 20 km na godzinę. Każdy więc będzie mógł ustawić prędkość dopasowana do własnych potrzeb, a także możliwości fizycznych.

Na co zwrócić uwagę wybierając bieżnię?

Przede wszystkim zawsze, kiedy decydujemy się na zakup idealnej bieżni, musimy zastanowić się, kto będzie z niej korzystał i jak często będzie użytkowana. Należy dokładnie przemyśleć czy bieżnia będzie wykorzystywana tylko do relaksacyjnego biegu, czy też do profesjonalnego treningu.

Na rynku możemy znaleźć dwa typy bieżni:

  • Bieżnia elektryczna – napędzana energię elektryczną, która gwarantuje komfortowy i efektywny trening, a także możliwość ustalenia odpowiedniego stopnia nachylenia w odpowiedniej prędkości, z którą chcemy biec.
  • Bieżnia magnetyczna – to tańsze urządzenie dla amatorów i osób początkujących, które potrzebują bieżni do rekreacyjnego biegu. Można w takim sprzęcie również ustalić nachylenie, ale także obciążenie.

Które parametry brać pod uwagę poszukując dobrej bieżni?

Na początek należy przede wszystkim poszukiwać takiego urządzenia, które będzie odpowiednio dopasowane do wagi i wzrostu użytkownika. W następnym kroku trzeba sprawdzić, jaką długość i szerokość powinna posiadać bieżnia, którą chcemy zakupić do domu lub do profesjonalnego klubu fitness.

Dla wymagających treningów bardzo dobrym rozwiązaniem jest też bieżnia elektryczna, która posiada dużą moc silnika. Znajduje się tam specjalny wbudowany komputer oraz czujnik tętna, dzięki czemu użytkownik może na bieżąco śledzić prędkość, dystans, czas, a nawet spalone kalorie. Wiele profesjonalnych bieżni w niskiej cenie można znaleźć na stronie: https://www.pricelesso.pl/fitness/sprzet-fitness/bieznia,list.html

Różnego rodzaju bieżnie można znaleźć w nowoczesnym serwisie Pricelesso. Ten internetowy portal pozwala kontaktować sprzedających z kupującymi i negocjować ceny urządzeń, które chcemy zamówić.

Zawsze, gdy nie znajdziemy odpowiedniego sprzętu, który nas interesuje, możemy stworzyć i wystawić własne ogłoszenie. W ten sposób bardzo szybko będziemy mogli nawiązać kontakty z właścicielami bieżni, którzy oferują swój sprzęt na sprzedaż.

Comments are closed.

Inline
Inline